25/02/2021

Review: Swansea – Manchester United 0:2

V osmifinále Carabao Cupu se očekávalo vítězství Rudých ďáblů, kteří si chtěli spravit chuť po nevydařeném zápase proti Huddersfieldu. Tentokrát k žádnému překvapení nedošlo. United zvítězili 2:0, jednoduchý zápas to ale rozhodně nebyl.

Review napísal redaktor Vlastič

Po minulém zápase v Premier League proti Huddersfieldu bylo co napravovat. Čekal nás zápas proti Swansea v osmifinále Carabao Cupu na stadionu Liberty Stadium. José Mourinho dal v tomto utkání volno některým oporám a tak dostal prostor Tuanzebe a McTominay. Potěšením byla nominace Shawa. Zápas začal ve 20:45 SEČ a hlavním rozhodčím byl zvolen Robert Madley.

V počátku a po většinu prvního poločasu nebyl k vidění moc zajímavý fotbal. Žádný z týmů neměl vyloženou převahu a hra se hrála především na středu hřiště. V 6. minutě se dostal ke střele Lingard, kdy za hranicí šestnáctky zkusil vystřelit, brankář domácích si však střelu pohlídal a vyrazil na roh. Hra neměla úplně vysoké tempo, často rozehrávali hru obránci mezi sebou, opět chyběla kreativita. Gól však přišel jako rána z čistého nebe. Ve 21. minutě se dostal míč k Rashfordovi, který geniální patičkou vyslal do úniku při chuti hrajícího Lingarda, ten ukázal ukázkové zakončení na zadní tyč a vzniklo z toho vedení 1:0 pro United. Po zbytek poločasu Rudí ďáblové spíše kontrolovali hru a do kabin se šlo tedy za stavu 0:1.

Druhý poločas se obraz hry trochu pozměnil, United postupně začali kontrolovat hru, ačkoliv mnoho šancí si nevytvořili. Fanoušky United však zatrnulo ve 47. minutě, kdy Martial odcházel ze hřiště vinou zranění, avšak zanedlouho se vrátil na trávník a snad bude v pořádku. Druhého gólu se však fanoušci dočkali a to když v 59. minutě poslal Darmian centr na hranici vápna, kam si naběhl opět Lingard a hlavou překonal domácího brankáře, 0:2. Od 70. minuty se hra znovu pomalu vyrovnala, Swansea začala hrozit, ale vyloženou šanci si vytvořili až v samotném závěru zápasu. Po rohovém kopu se dostali domácí hráči k zakončení, ale bravurní zákrok Romera zabránil skórování. Zápas tedy končí výsledkem 0:2.

3 Žlté karty 2

Dalším soupeřem nám bude Tottenham, který vyzveme v Premier League na domácím Old Trafford 28. října/októbra ve 13:30 SEČ.

Zdroj: whoscored.com, buildlineup.com