06/05/2021

Pondělní shrnutí, aneb co se stalo o víkendu

Víkend je za námi, a tak je na čase si shrnout, co všechno se událo v táboře Rudých ďáblů.

První prohra v sezoně
Asi nejpalčivější zpráva přišla z Huddersfieldu, kde svěřenci Josého Mourinha prohráli v poměru 2:1. Jedná se o vůbec první prohru v sezoně. Střelcem jediné branky na straně United pak byl Marcus Rashford, který se tak stal dalším střelcem na straně United v rámci vzájemných zápasů od roku 1971, kdy oba celky sehrály vzájemné utkání naposled. Tehdy se trefili George Best, Dennis Law a Bobby Charlton.

Zranění Phila Jonese
Reprezentační obránce nastoupil v základní sestavě, nicméně ještě v prvním poločase musel střídat kvůli zranění. Jak dlouho bude mimo hru, se stále ještě neví.

Upřímná reakce manažera na prohru
Nezasloužili jsme si vyhrát, znělo v podstatě z úst manažera Mourinha v pozápasovém rozhoboru. Nedostatek odhodlání potvrdil rovněž ve svém vyjádření Ander Herrera, a to zejména v první půli.

Tottenham srovnal krok
Po vítězství 4:1 nad Liverpoolem se na United dotáhl ve formě hrající londýnský Tottenham. Pro všechny z Old Trafford tato informace nabývá na váze, jelikož právě s Kohouty sehrají Rudí ďáblové následující utkání v rámci Premier League.

Ligový pohár
Před tímto veledůležitým utkáním však sehrají svěřenci Mourinha zápas v rámci ligového poháru, a to proti Swansea City. Zítřejší utkání, jež se odehraje u Velšanů, začíná ve 20:45 středoevropského času.

Vysoká výhra týmu kategorie U18
Výběr Kierana McKenny porazil vysoko v poměru 6:2 svého soupeře z Middlesbrough. Do tabulky střelců se pak zapsali Lee O’Connor, Nishan Burkart (oba po dvou brankách), Aidan Barlow a Dylan Levitt.

Gomes je v semifinále
Odchovanec United je momentálně na Mistrovství světa kategorie U17, jež se hraje v Indii. A jeho výběr nyní mohl slavit postup do semifinále tohoto turnaje, kde narazí na kvalitní výběr Brazílie. Vítězství nad USA v poměru 4:1 však pouze přihlížel z lavičky náhradníků.