23/06/2021

Herrera bol nespokojný s výkonom

Španielsky záložník Ander Herrera, vyjadril svoju nespokojnosť s výkonom , ktorý predviedol Manchester United v sobotňajšej prehre 2:1 na John Smith’s Stadium. Svojim názorom na zápas veľmi nepotešil manažéra José Mourinha.

The Reds mali problém so silným tímovým duchom Huddersfield Townu, hlavne v prvom polčase keď inkasovali dva góly. Toto vedenie už bohužiaľ neboli schopní zvrátiť, aj napriek gólu striedajúceho Marcusa Rashforda. Manchester United sa tak vzdialil vedúcemu Manchestru City na rozdiel piatich bodov, po ich výhre 3:0 nad Burnley.

Bol to ťažký deň, pretože sme mali šancu udržať si našu sériu neporaziteľnosti, ale nepodarilo sa nám to. V prvom polčase boli agresívnejší a hrali s väčšou vášňou v prvých 30-35 minútach. Chceli sme to zmeniť v druhom polčase. Snažili sme sa nakopávať loptu do šestnástky, ale keď prehrávate 2:0 proti tak zanietenému súperovi, tak nie je jednoduché spraviť niečo s výsledkom. Ich nasadenie a túžba po víťazstve bola väčšia. Nemôžeme si dovoliť hrať tak, ako sme hrali v prvých 30-35 minútach, pretože toto je Premier League. Vieme, že musíme medzi sebou analyzovať, prečo sme prehrali. Nemyslím si, že je vhodné aby som to rozoberal teraz.

Herrera cíti, že pod slabý výkon United sa podpísal aj silný vietor a dážď.

V posledných minútach som mal  šancu zakončovať hlavou a Chris Smalling tiež, ale keď hráte proti takémuto tímu viete, že všetci budú brániť a fanúšikovia ich v tom budú podporovať. Zaslúžili si víťazstvo. Nespravil sme dosť preto, aby sme získali 3 body, ale nič nie je stratené. Ešte je pred nami množstvo zápasov. Čakajú nás dva ťažké zápasy v Premier League. V tejto lige nie je nikdy nič isté, pretože proti komukoľvek môžete vyhrať, ale takisto aj prehrať. Vždy čakám na príležitosť, keď budem môcť znova naskočiť do zápasu a tak to bude aj pri našom ďalšom súperovi, Swansea.

Zdroj:manutd.com