03/08/2021

Hodnotenie: Huddersfield – Manchester United

V sobotu se hráči United představili v 9. kole Premier League na půdě týmu, který první anglickou ligu hrál naposledy v roce 1972 – Huddersfieldu Town. Domácí dali do zápasu všechno a United po dvou hrubicích prohrávali v prvním poločase 2:0. V druhém poločase už se nám povedlo jen snížit na 2:1 a nutno přiznat, že domácí si tři body prostě zasloužili.

Hodnotenie pripravil redaktor Root

David De Gea – Dostal dva góly, ale těžko mu je vyčítat. Moc dalších těžkých situací řešit nemusel a za stavu 1:0 prokázal, že mu sebevědomí opravdu nechybí, když si zažongloval před dorážejícím útočníkem a v pohodě rozehrál. 6/10

Antonio Valencia (C) – Úspěšnost přihrávek měl sice 94%, ale centry poslal jenom tři a ani jeden nebyl úspěšný. Kromě toho tahal break 3 na 2 a zazdil ho špatnou přihrávkou. Od kapitána čekám kromě výkonu na hřišti i to, že tým pořádně vyburcuje, když nešlape tak, jak má. To jsem od Antonia neviděl. 5/10

Phil Jones – Možná klíčový hráč dnešního utkání. Odehrál jen 23 minut, než se zranil. Dokud byl na hřišti, stihl několikrát přerušit akci soupeře a nezkazil ani jednu přihrávku. Naše obrana byla stabilní. Můžeme jen spekulovat, že s ním by zápas možná dopadl podobně, jako ve středu v Benfice. 6/10

Chris Smalling – Průměrný výkon, jednou podběhl centr soupeře, ale naštěstí za ním byl ještě Lukaku. Při prvním gólu hlídal zadní tyč, při druhém už nestihl napravit minelu Lindeloefa, i když pro to udělal všechno. V 94. minutě mohl zařídit alespoň bod za remízu, když byl sám před brankářem Huddersfieldu. Než si ale míč připravil ke střele, stihl se mu do ní položit soupeřovo obránce. 6/10

Ashley Young – U Ashleyho jsme zvyklí na běhavý výkon a v poslední době i dobré centry, to dnes nepotvrdil, protože jen 3 z 12 jeho centrů našli svého adresáta. Dozadu občas taky nestíhal. 5/10

Nemanja Matić – Je vidět, že sil už nemá na rozdávání. Střed zálohy nám znovu moc nefungoval a do defenzivy to také nebylo ono. U druhého gólu byl nejblíž k dorážejícímu hráči, ale nepohlídal si ho. Několikrát se nepochopil s Martialem a Lingardem, několikrát ztratil. I přes to patřil dnes k tomu lepšímu a jeho přehled a schopnost podržet míč zkrátka potřebujeme. 6/10

Ander Herrera – Jeho defenzivní statistiky jsou téměř nulové. Střílel, když měl přihrávat. Jeho střely všichni známe.. Jednou ze standardky dobře tečoval hlavou, ale brankář chytil. V druhém poločase dostal skvělou přihrávku od Rashforda a zakončoval tak jako vždycky. Neztrácel tolik míčů, ale to jen proto, že hrál vše většinou do stran. 4/10

Juan Mata – Co na to říct. Znovu téměř 90% úspěšnosti přihrávek, ale žádná nevytvořila šanci, téměř všechny šly do stran a pak ta minela uprostřed hřiště. Dnes to nebyl jeho den. 3,5/10

Jesse Lingard – Dostal šanci místo Mhitaryana a nepřesvědčil. Běhavý výkon je od něj standard, občas u něj byla vidět nerozehranost, ale od ofenzivních záložníků čekám prostě víc. 4/10

Anthony Martial – Odehrál pouze první poločas a hned po osmi minutách dostal žlutou kartu za oplácení. Moc toho nepředvedl, nevytvořil žádnou šanci a narozdíl od Lukaka, když on nemá dobrou pozici, tak to nevynahradí bojovností. 4/10

Romelu Lukaku – Měl několik pološancí a párkrát mu chyběl centimetr, aby se dostal do zakončení. S Pogbou nebo i Fellainim to má na hřišti mnohem jednodušší a tak alespoň bojuje a hraje pro tým a dneska za to má zaslouženou asistenci. 6/10

Striedajúci hráči

Victor Lindelof – To bylo hodně špatné. Po výkonu na Benfice už to vypadalo, že svítá naděje na lepší časy. Ta ale zhasla po pěti minutách, co byl Victor na hřišti. Mata trestuhodně ztratil a Victor si s útočícím hráčem vůbec neporadil. Za pět minut to bylo ještě horší, daroval soupeři jednoduchý gól na 2:0. Lindeloef prostě nebyl na úrovni Premier League. Pak už se hrálo na jednu bránu a měl na starosti hlavně rozehrávku. 2,5/10

Marcus Rashford – Přišel na hřiště na začátku druhého poločasu a dělal rozdíl. Asi jediný hráč, který dnes nezaslouží kritiku. Proměnil krásný centr od Lukakua a dal nám naději na body. 6,5/10

Henrikh Mkhitaryan – Zaslouženě dnes začal na lavičce, ale dostal svou šanci složit reparát možná dříve, než sám čekal. Objevil se sice v několika pološancích, ale znovu nepřesvědčil. 4/10

Týmový výkon: Dnes to byl strašidelný výkon. V 70. minutě jsme měli teprve 1 střelu na bránu a to jsmě od 28. minuty prohrávali. Chyběla nám kreativita, nápad, bojovnost, Pogba i Fella. Na druhou stranu nebýt hrubic Maty a Lindeloefa, asi by nás čekal zápas, který bychom mohli klidně vyhrát.

[RegUserOnly][statsfc-player-rater key=KU9gthPkWBYkDqti0ftomcjbeC6Xf1rHYaCaxSUP team=“Manchester United“ competition=EPL date=2017-10-21 restricted=true hide_average=true][/RegUserOnly]

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com