06/03/2021

Review: Huddersfield – Manchester United 2:1

Po návratu do Premier League nás čekal 13. celek tabulky Huddersfield, kde se očekávalo vítězství Rudých ďáblů. Na John Smith‘s Stadium však vznikl úplně odlišný scénář a byla z toho prohra United 2:1 z pohledu domácích.

Review napísal redaktor Vlastič

Po posledním vítězství v Lisabonu nás čekal zápas Premier League v Huddersfieldu. Oproti minulému zápasu bylo v základní sestavě několik změn. Mkhitaryana nahradil Lingard, Rashforda Martial a na levém kraji obrany začal Young namísto Blinda. Naopak v nominaci opět chyběl Bailly i Shaw. Potěšením bylo opětovné nominování Scotta McTominaye. Zápas začínal v 16:00 SEČ a hlavním arbitrem byl Lee Mason.

Na začátku prvního poločasu hra byla vcelku vyrovnaná, avšak v 6. minutě vznikla první šance United, kdy Matic nakopl dlouhý balón na Lukaka, který si přiklepl míč do vápna a druhým dotekem zakončil, bohužel jen do míst, kde stál brankář domácích. Ve 23. minutě se zranil Jones a byl střídán Lindelofem, což dost možná ovlivnilo celý zápas. Ve hře United nebyla vidět snaha, jakoby čekali, že vítězství přijde samo, chyběla kreativita v přihrávkách a následně i chyby jednotlivců. Z toho pramenil první gól domácích. Na začátku 28. minuty Mata ztratil míč na středovém kruhu, kde vybídl hostujícího hráče k založení protiútoku, následná chyba Lindelofa, kdy nevyběhl proti míči a nechal útočícího hráče dojít až do vápna, kde se soupeři podařilo napodruhé překonat De Geu, 1:0 pro Huddersfield. O 5 minut později bylo ještě hůře, po výkopu domácího brankáře Lindelof nechal trestuhodně projít balón za sebe, kde si míč vzal Laurent Depoitre a pro něj již nebyl problém skórovat. Do kabin se tedy šlo za nepříznivého stavu 2:0

Do druhého poločasu byly udělány 2 změny. Rashford a Mkhitaryan šli do hry za Matu a Martiala. Obraz hry se však moc nezměnil, stále chyběla kreativita v útoku, vyložené šance chyběly, naše útočné pokusy vypadaly po většinu času tak, že se poslal nakopávaný míč na Lukaka, který se následně pokusil udržet balón a přihrát dozadu. Avšak byl to právě Lukaku, který měl velkou zásluhu na naší první trefě. V 78. minutě vyvezl míč ze středového kruhu až na rohový praporek, ze kterého poslal nadýchaný centr, na který si skvěle naskočil Rashford, 2:1. Po tomto vstřeleném gólu náš útok ožil, hráči si na Huddersfield vytvořili obrovský tlak, který se bohužel nedařilo přeměnit na vytoužený gól. V 94. minutě se ocitl v obrovské šanci Smalling, ke kterému se dostal centr od Mkhitaryana, bohužel jeho střelu zablokoval obětavým zákrokem bránící hráč, a tak vznikla první porážka United v této sezóně. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro domácí.

4 Žlté karty 2

Další soupeř je Swansea, kterou vyzveme v osmifinále Carabao Cupu. Hrát se bude na domácím stadionu Swansea, tedy Liberty Stadium. Zápas se uskuteční 24. října/októbra ve 20:45 SEČ.

Zdroj: whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com