01/03/2021

Hodnotenie: Benfica – Manchester United

Hráči United se představili v 3. zápasu skupinové fáze ligy mistrů na půdě Benfiky Lisabon, kde po ne příliš oslnivém výkonu splnili svojí povinnost a odvezli si domů 3 body – zápas skončil výsledkem 0:1. Pojďme se spolu podívat na výkony jednotlivých hráčů.

Článok spracoval redaktor Root.

David De Gea – Bylo na něm vidět, že je ve velké pohodě, a kdyby se hráčům Benfiky přecejen podařilo vystřelit na bránu, asi by si to i užil. Pořádné střely se dočká ale až na příštím tréninku. 6/10

Daley Blind – První poločas byl dopředu hodně aktivní, ve druhém už trochu méně. Je radost vidět beka na polovině soupeře zapojovat se do kombinace. V zadu už to tak veselé nebylo – v prvním poločase byl pozdě u zakončujícího soupeře, který netrefil bránu ve druhém ztratil nešikovně míč a málem z toho byl nebezpečný protiútok a v 84 minutě podběhl centr z rohu a nechal Portugalce zakončovat z nebezpečné pozice. 6,5/10

Chris Smalling – Oba stopeři dnes bez problémů. Smalling byl v defenzivě vidět trochu víc, než Victor, vyhrál několik důležitých hlaviček a dalo se na něj spolehnout. 7/10

Victor Nilsson Lindeloef – Zatím jeho nejlepší výkon. Ne, že by měl nějak moc práce, ale vyvaroval se zbytečných chyb, bojoval a hrál v klidu. Na začátku zápasu hezky poslal balón za obranu pro Lukaka, ale domácí gólman si zahrál na stopera a byl u míče dřív. 7/10

Antonio Valencia – Dnešní kapitán odehrál jeho průměrný zápas. V prvním poločase šla většina akcí po straně Blinda, ve druhém už to bylo trochu lepší, ale dnes se nejen od Antonia čekala spíše zodpovědnost a rozum v defenzivě, takže to bylo v pořádku. 5,5/10

Nemanja Matic – Jediný hráč v záloze, který dokázal podržet míč a zachovat si přehled i pod tlakem. Ze své pozice byl dokonce nebezpečnější a tvořivější, než Mata i Mikhi dohromady. Je vidět, že musí šetřit pohybem, protože od začátku sezóny na něm naše hra stojí a kvůli zranění našich hráčů si ani nemůže odpočinout. Ve 36 minutě se sám dostal až za obranu soupeře a zkusil to napálit po zemi na brankáře, ten si poradil. 7,5/10

Ander Herrera – Jeho klasický výkon v letošní sezóně. Běhá, přeruší občas nějakou akci soupeře a občas zaskočí za nějakého obránce, který byl mimo svoji pozici. Dopředu je to ale velká bída a dnes předvedl, že jakmile má přihrát vzduchem na dvacet metrů, výsledek je dost podobný, jako když má vystřelit z hranice vápna. 4,5/10

Marcus Rashford – Roste z něj komplexní a kreativní hráč, který má zdravou drzost. Nejdříve nebyl tolik výrazný, ale tahal akce po lajně a jeho výkon v druhém poločase gradoval. Dnes znovu prodal to, že už dlouhou dobu trénuje standardky. Dvakrát za sebou drze centroval z rohu rovnou do brány a pak si dovolil z dálky vystřelit tak, že si brankář Benfiky donesl míč až za brankovou čáru. Díky tomu vezeme dnes domů 3 body.  V 76. minutě byl střídán pro zranění, snad to nebude nic vážného. 8/10 MOTM

Henrik Mkhitaryan – Dnes se mi nelíbil. Nepodržel míč, zpackal jeden break 2 na 1 zbytečně uspěchanou střelou do patnácté řady a v kombinaci také nebyl moc vidět. Jakmile se dostal k vápnu soupeře, byl špatný. Od hráče na tak důležitém postu očekávám víc, než jenom běhání a plnění taktických pokynů v defenzivě. V 90. minutě střídán McTominayem.  3,5/10

Juan Mata – Nabízel se, běhal a byl důležitý při kontrole hry. Měl 94% úspěšnost přihrávek, jakmile se ale dostal do pozice, ze které by mohl být nebezpečný, kazil. Předvedl svůj klasický výkon, kdy mu můžeme vyčítat jen to, že nepředvedl nic navíc. 6/10

Romelu Lukaku – Předvedl bojovný a týmový výkon. Rozhodčí ho držel docela zkrátka, takže se nepočítalo ani jeho břevno, kdy docela nevinně hlavičkoval z těsné blízkosti brány a rozhodčí zapískal faul na brankáře. Několikrát se ocitl i na křídle a zkoušel najít centrem Rashforda. 6/10

Střídající hráči

Anthony Martial – Dostal se do hry v 76. minutě a hned za tři minuty unikl obráncům a z úhlu zkoušel prostřelit brankáře. Talent je vidět v každém jeho pohybu, jen ta bojovnost. 7/10

Jesse Lingard – Přišel na hřiště v 83. minutě a kromě žluté karty nic nepředvedl. Nehodnocen

Scott McTominay – V 90. minutě střídal Mkhitaryana a bylo příjemné ho sledovat. Za ty dvě minuty, co se hrálo, dokázal vykartovat soupeřovo kapitána a působil jistě na míči. Nehodnocen

TÝMOVÝ VÝKON

Typický zápas Mourinhovo týmu v pohárových zápasech, ve kterých mu stačí remíza.Soupeřův útok byl dopředu téměř vymazaný, vytvořili jsme si několik pološancí, Rash si zahrál na Beckhama a poslal mladému brankářovi soupeře jednu drahou anglickou lekci.Odehráli jsme to, co jsme potřebovali, tři body jsou doma, žádné velké emoce nebyly potřeba a postup do play off nám zajistí jedno vítězství ze tří zbývajících zápasů.

Zdroj obrázkov: premierleague.com, buildlineup.com