15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Matic: Jak mi Benfica změnila kariéru

Před třetím kolem základní části Ligy Mistrů s Benficou se Nemanja Matic rozpovídal o tom, jak mu bývalý trenér Lisabonu, Jorge Jesus, pomohl zlepšit jeho hru.

 Srbský reprezentant svůj čas v Benfice strávil mezi roky 2011 až 2014, které ohraničil dvěma působeními v Londýnské Chelsea. Během tohoto období se stal důležitým článkem Jesusové sestavy a za tři roky si připsal 97 startů, jedno vítězství hráče roku, ligový titul a tři domácí poháry. V rozhovoru pro klubovou MUTV Matic mluvil o vlivu Jesuse na přeměnu z útočně přemýšlejícího hráče na experta defenzivní štítové hry.

Když jsem poprvé přišel do Benficy, manažer Jorge Jesus mi hned první den řekl, že budu hrát jako číslo 6, nebo jako defenzivní záložník. Na začátku to pro mě bylo zvláštní, protože jsem nevěděl, že takovou pozici můžu hrát, ale postupně jsem trénoval s týmem a manažer mi vysvětlil, jak to hrát. A nyní, po spoustě tvrdé práce, jsem v Manchesteru United, takže jsem asi odváděl práci dobře!

Matic, který byl prozatím v týmu Joseho Mourinha v této sezóně klíčovým hráčem, také přiznává, že jeho bývalý klub stále zaujímá zvláštní místo v jeho srdci, ale to mu nezabrání, aby ve středu odevzdal pro United co nejlepší výkon.

Je to speciální klub a také klub, který miluji. V Benfice jsem se toho naučil spoustu o fotbalu a také o tlaku při hraní za velký klub, protože oni jsou jedním z největších klubů v Evropě. Budu je podporovat do konce života a budou mít u mě v srdci speciální místo, ale doufám, že v Lize Mistrů jim nějaké body vezmeme.

Benfica nezačala svou cestu letošní Ligou Mistrů zrovna dobře, kdy při prvním domácím zápase obdrželi dva góly od CSKA Moskva při prohře 2-1, v druhém zápase proti Basileji to bylo gólů rovnou pět, ale Srb si i tak stále myslí, že dokážou být obtížným protivníkem.

Byl jsem překvapen, protože Benfica je zvyklá zápasy vyhrávat, ale jsou velkým klubem a mají dobré hráče. Myslím, že všichni soupeři jsou zde silní. Je tam šest nebo sedm hráčů, kteří se mnou hrávali a mají tam taky pár mladých pušek, kteří chtějí ukázat své kvality, ale nemůžu zmínit nějaké výjimky, protože jako tým jsou opravdu dobří.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!