21/06/2021

Review: Liverpool – Manchester United 0:0

V 8. kole jsme zavítali na horkou půdu našeho úhlavního rivala Liverpool, který se momentálně nenachází v optimální formě. I když Mourinho zvolil odvážné rozestavení 4-2-3-1, tak směrem dopředu toho Red Devils moc nevyprodukovali, a hlavně díky De Geovi si odvážíme alespoň bod z Anfield.

Review pripravil redaktor luisnani17.

Jak již bývá zvykem, z asociační pauzy se nám vrátilo několik zraněných hráčů, a to konkrétně Fellaini, Bailly a Rashford, který nakonec do zápasů naskočil z lavičky. Na druhé straně Liverpool postrádal Maného, jehož vyřadil hamstring na 6 týdnů. Hlavním rozhodčím byl Martin Atkinson.

Zápas začal opatrně, kdy ani jedna strana nechtěla brzy inkasovat. Po úvodní desetiminutovce si domácí hráči vytvořili územní převahu, z té ovšem nevznikla vážnější šance. United se osmělili až ve 30. minutě, to Matič náramně napálil míč a jen o pár centimetrů minul bránu Mignoleta. O čtyři minuty později bylo pořádně horko před hostující bránou. Roberto Firmino se ve vápně krásně uvolnil a zpětnou přihrávkou nalezl zcela volného Matipa, jeho gólovou střelu De Gea sice zázračně nohou vykopl, ale pouze k Salahovi, jenž trestuhodně minul poloodkrytou bránu. Dvě minuty před koncem prvního dějství si první a zároveň i jedinou šanci za celý zápas vypracovali hráči United. Martial si ve středu hřiště kličkou udělal prostor, vyměnil si míč s Mkhitaryanem a poté poslal Lukaka vstříc Mignoletovi, belgický snajpr bohužel selhal. Poločas tak skončil bez branek.

Úvod druhého poločase začal aktivně Liverpool. Po dvou minutách předvedl Phil Jones slabší koncentraci a namazal domácím, kteří měli k dispozici přečíslení, ale naštěstí to nedokázali přetavit ve vážnější ohrožení svatyně United. Další šance Reds na sebe nechala čekat do 56. minuty. Emre Can dostal výbornou přihrávku za obranu, zblízka ovšem bránu přestřelil. Manchester ve druhém poločase v podstatě branku soupeře neohrozil a nepomohl tomu ani příchod Lingarda a Rashforda, kteří nahradili Martiala s Mkhitaryanem. Podobně na tom byl i Liverpool, ten sice hýřil pohybem a útočnou snahou, jenže nevedlo to k žádné výraznější šanci. Za zmínku stojí jen 71. minuta, kdy Salah nedosáhl na centr Firmina. Zápas se dosti podobal tomu z minulé sezony. Liverpool se snažil útočit a United hlavně bránili. A ubránili.

Liverpool

Lavička: Karius, Klavan, Milner, Alexander-Arnold, Oxlade-Chamberlain, Solanke, Sturridge

Striedania

• 78´ Salah Oxlade-Chamberlain
  • 79´ Coutinho Sturridge
  • 87´ Firmino Solanke

Žlté karty: –

Lavička: Romero, Lindelof, Tuanzebe, Blind, Mata, Lingard, Rashford

Striedania

• 63´ Mkhitaryan Lingard
  • 65´ Martial Rashford
  • 90+3´ Young Lindelof

0 Žlté karty 2

Na další utkání dlouho čekat nebudeme, neboť ve středu 18. října/októbra je na programu 3. kolo Ligy mistrů na půdě Benfici. Zápas se hraje ve 20:45. Snad si povedeme lépe než proti Liverpoolu.

Zdroj: whoscored.com, buildlineup.com