22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Juan Mata ke své roli v týmu

Juan Mata se rozvykládal o pozici, kterou zaujímá v týmu manažera Josého Mourinha a o povinnostech, které se na ni váží.

Jako ofenzivní záložník je nejčastěji považován devětadvacetiletý Španěl, nicméně on sám tuto roli ještě blíže specifikoval.

Řekněme, že jsem ofenzivní záložník. Ale je jasné, že nyní hraji více zprava a právě z této pozice se snažím stahovat do středu a vytvářet prostor pro své spoluhráče. Často si pak měníme místo s Matteem (Darmianem), Antoniem (Valenciou) nebo Ashleym (Youngem), což mi práci usnadňuje.

A sami víte, že mám spoustu svobody, co se týče hry s míčem, a tak mi to i vyhovuje. Když mám míč, cítím se lépe. Jsem ten typ ofenzivního záložníka, který se snaží najít skuliny mezi soupeřovými obránci a záložníky. Tedy dělat něco, co tým v těchto prostorech potřebuje.

Devětadvacetiletý Španěl byl rovněž dotázán na skutečnost, zda při asistenci na branku má stejné pocity jako při jejím vstřelení.

Ne. A kdokoliv tvrdí, že je to stejný pocit, tak lže. Nejdůležitější a nejlepší pocit ve fotbale je branku vstřelit. Samozřejmě když díky vaší skvělé přihrávce dá útočník gól, tak je to také skvělý pocit, ale ten nejlepší je zkrátka skórovat.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!