Juan Mata ke své roli v týmu

7

Juan Mata se rozvykládal o pozici, kterou zaujímá v týmu manažera Josého Mourinha a o povinnostech, které se na ni váží.

Jako ofenzivní záložník je nejčastěji považován devětadvacetiletý Španěl, nicméně on sám tuto roli ještě blíže specifikoval.

Řekněme, že jsem ofenzivní záložník. Ale je jasné, že nyní hraji více zprava a právě z této pozice se snažím stahovat do středu a vytvářet prostor pro své spoluhráče. Často si pak měníme místo s Matteem (Darmianem), Antoniem (Valenciou) nebo Ashleym (Youngem), což mi práci usnadňuje.

A sami víte, že mám spoustu svobody, co se týče hry s míčem, a tak mi to i vyhovuje. Když mám míč, cítím se lépe. Jsem ten typ ofenzivního záložníka, který se snaží najít skuliny mezi soupeřovými obránci a záložníky. Tedy dělat něco, co tým v těchto prostorech potřebuje.

Devětadvacetiletý Španěl byl rovněž dotázán na skutečnost, zda při asistenci na branku má stejné pocity jako při jejím vstřelení.

Ne. A kdokoliv tvrdí, že je to stejný pocit, tak lže. Nejdůležitější a nejlepší pocit ve fotbale je branku vstřelit. Samozřejmě když díky vaší skvělé přihrávce dá útočník gól, tak je to také skvělý pocit, ale ten nejlepší je zkrátka skórovat.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMourinho: Liverpool môže vyhrať titul, prečo nie?!
Ďalší článokSir Bobby Charlton oslavuje okrúhle 80. narodeniny
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!