Jak si vedli hráči United v reprezentačních dresech?

11

Víkend byl ve znamení reprezentační přestávky, a tak je na čase, se poohlídnout za tím, co se vůbec během ní stalo.

Nemilou zprávu jsme obdrželi z belgického národního týmu, který reprezentoval v životní formě hrající Marouanne Fellaini. Střední záložník si totiž přivodil zranění kolene – konkrétně natažení kolenních vazů – což jej vyřadí dle posledních zpráv na minimálně tři týdny. Na hřišti vydržel pouhých devětadvacet minut, nicméně i tak přispěl k výhře svého týmu v poměru 4:3 nad Bosnou a Hercegovinou. Toto utkání pro menší zranění neodehrál ani náš nejlepší střelec Romelu Lukaku.

O poznání lepší zprávy nám přinesli hráči Nemanja Matič, Henrikh Mkhitaryan a Daley Blind, kterým se podařilo ve svých zápasech skórovat. Povzbudivé jsou také vítězství Anglie v poměru 1:0 nad Litvou a Švédska nad Lucemburskem (8:0), jelikož za oba týmy nastoupili v základní sestavě Marcus Rashford, respektive Victor Lindelof. Z pozice náhradníka pak do utkání Anglie a Litvy nastoupil Jesse Lingard.

Za zmínku rovněž stojí branka našeho mladíka Angela Gomese, který na světovém šampionátu kategorie U17 vstřelil branku v utkání proti Chile, čímž přispěl k vítězství v poměru 4:0. Kapitán výběru se trefil v jednaosmdesáté minutě z přímého kopu a navázal tak na skvělý výkon v rudém dresu proti CSKA Moskva v rámci mládežnické Ligy mistrů.

Predchádzajúci článokInterview s Ericom Baillym
Ďalší článokGiggs chváli Fellainiho tímový prínos

United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).