18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Po Mourinhovi byla pojmenována ulice v rodném Setúbalu

José Mourinho se dočkal zvláštní pocty, a to v podobě pojmenování jedné z ulic jeho jménem v rodném Portugalsku.

Manažer United se v úterý zúčastnil ceremonie v městě Setúbal, kde vedení města slavnostně odhalilo, že nábřežní ulice, dříve pojmenovaná Rua da Saude, se od tohoto momentu bude jmenovat „Avenida Jose Mourinho“ jako uznání za rodákovy úspěchy ve fotbale.

Hned poté Mourinho promluvil o tom, jak je na tento okamžik nesmírně hrdý a jakou lásku chová k tomuto městu na pobřeží Portugalska. 

Pokud se mě zeptáte, tak jsem vděčný, rozrušený a hrdý, samozřejmě, že jsem. Říkám tomu všemu ano.

Ale stále chci přicházet do Setúbalu a být takový, jaký jsem. Přijíždím do Setúbalu, protože ho miluji. Mám zde mámu a cítím se blíž otci. Rovněž sem přijíždím proto, že moje děti zde nikdy nežily a milují Setúbal stejně, možná dokonce ještě více než já.

Boss dále pokračoval:

Setúbal zůstává jediným městem, kde se cítím tak, že jsem to opravdu já, kde se cítím jako Ze Mario (jeho Portugalská přezdívka, pozn. red.), kde se procházím v ulicích a lidé se ke mně chovají tak, jak se mi to líbí.

Ke slavnosti se připojila také Mourinhova matka Maria Julia Santos a Setúbalská starostka Maria das Dores Meira, která byla plna chvály na bossovu adresu.

Nezdráhala se ho popsat jako „syna Setúbalu, světového muže, či globální osobností“ a také jako „jednoho z těch Setúbalců, kteří nás naplní hrdostí, protože on je opravdu speciální, má speciální talent a speciální lásku k jeho zemi“.

Starostka také dodala:

Zde, na Jose Mourinho Avenue, je to samotný Setúbal, který žije a potvrzuje to sám. Tohle je poklona města a země, která chce zvěčnit toto speciální jméno, které je zároveň dnes jedno z nejznámějších dopravních tepen ve městě.

Setúbal oznámil jejich úmysl pojmenovat již zmíněnou ulici po Mourinhovi v roce 2013 při příležitosti jeho padesátých narozenin.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!