Po Mourinhovi byla pojmenována ulice v rodném Setúbalu

18

José Mourinho se dočkal zvláštní pocty, a to v podobě pojmenování jedné z ulic jeho jménem v rodném Portugalsku.

Manažer United se v úterý zúčastnil ceremonie v městě Setúbal, kde vedení města slavnostně odhalilo, že nábřežní ulice, dříve pojmenovaná Rua da Saude, se od tohoto momentu bude jmenovat „Avenida Jose Mourinho“ jako uznání za rodákovy úspěchy ve fotbale.

Hned poté Mourinho promluvil o tom, jak je na tento okamžik nesmírně hrdý a jakou lásku chová k tomuto městu na pobřeží Portugalska. 

Pokud se mě zeptáte, tak jsem vděčný, rozrušený a hrdý, samozřejmě, že jsem. Říkám tomu všemu ano.

Ale stále chci přicházet do Setúbalu a být takový, jaký jsem. Přijíždím do Setúbalu, protože ho miluji. Mám zde mámu a cítím se blíž otci. Rovněž sem přijíždím proto, že moje děti zde nikdy nežily a milují Setúbal stejně, možná dokonce ještě více než já.

Boss dále pokračoval:

Setúbal zůstává jediným městem, kde se cítím tak, že jsem to opravdu já, kde se cítím jako Ze Mario (jeho Portugalská přezdívka, pozn. red.), kde se procházím v ulicích a lidé se ke mně chovají tak, jak se mi to líbí.

Ke slavnosti se připojila také Mourinhova matka Maria Julia Santos a Setúbalská starostka Maria das Dores Meira, která byla plna chvály na bossovu adresu.

Nezdráhala se ho popsat jako „syna Setúbalu, světového muže, či globální osobností“ a také jako „jednoho z těch Setúbalců, kteří nás naplní hrdostí, protože on je opravdu speciální, má speciální talent a speciální lásku k jeho zemi“.

Starostka také dodala:

Zde, na Jose Mourinho Avenue, je to samotný Setúbal, který žije a potvrzuje to sám. Tohle je poklona města a země, která chce zvěčnit toto speciální jméno, které je zároveň dnes jedno z nejznámějších dopravních tepen ve městě.

Setúbal oznámil jejich úmysl pojmenovat již zmíněnou ulici po Mourinhovi v roce 2013 při příležitosti jeho padesátých narozenin.

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokJsem zkušenější, tvrdí Tuanzebe
Ďalší článokHráči United na hostování
pospa24
Jmenuji se Jaroslav Pospíšil a jsem studentem na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Fotbal hraji od mých pěti let na různých útočných pozicích a už jako malý jsem na fotbal nosil výhradně dres United s Beckhamem a sedmičkou na zádech. Nejsilnější vzpomínky mám na moskevský penaltový rozstřel proti Chelsea, projev Sira Alexe při jeho posledním zápase na Old Trafford a manchesterské derby, kde van Persie rozhodl gólem z přímého kopu. Mým největším idolem byl vždy hlavně Wayne Rooney kvůli jeho dravosti a stylu zakončování, oblíbil jsem si ale také Berbatova kvůli jeho klidu, Chicharita, který měl neuvěřitelný výběr místa ve vápně a byl úžasným srdcařem, či Ashleyho Younga, u kterého mě nepřestane překvapovat jeho píle, oddanost a stoprocentní odevzdanost v každém zápase i přes kritiku fanoušků.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!