Zlatanův návrat se blíží

30

Pomalu ale jistě se blíží návrat střelce osmadvaceti branek z minulé sezony – Zlatana Ibrahimoviče.

Již šestatřicetiletý hráč po svém zranění neměl především jistotu, že v klubu z Manchesteru vůbec setrvá. Důvodem byl především jeho vysoký věk a závažnost zranění, ale protože rychlost rekonvalescence se v jeho případě vymyká standardní době, vedení klubu z Old Trafford rozhodlo o prodloužení smlouvy s tímto švédským útočníkem. Pojďme si tedy připomenout, co může návrat Ibrahimoviče přinést týmu.

Podpora spoluhráčů
Jako nově příchozí posila bude spoluhráčům připadat návrat Ibrahimoviče v průběhu sezony, který dozajista pomůže týmu především v rozšíření kádru v její náročné části. Jeho fotbalové kvality jsou totiž všeobecně známy a je jisté, že svých dosavadních osmadvacet branek ještě rozmnoží.

Nárůst sebevědomí
A nejsou to pouze fotbalové kvality, kterými Zlatan oplývá. Je to především jeho nekonečné sebevědomí, kterým dokáže ovlivnit také zbytek týmu. Kamkoliv totiž Zlatan vejde, tak v tu ránu se se všemi zdraví, dává „high-five“ a má tak neuvěřitelně pozitivní vliv na okolí.

Možnosti pro Mourinha
Byl to právě poslední zápas, v němž neměl manažer José Mourinho moc možností, jak poskládat ofenzívu týmu a tak musel na hřiště poslat také nesmírně vytíženého Romela Lukakua. A hráč, jako je Zlatan, dodá bossovi hned vícero možností, jak zamíchat sestavou a udělat ji pro soupeře méně předvídatelnou.

Vítězná mentalita
V druhé polovině minulé sezony se s každým jedním utkáním vyvíjel na hráče čím dál větší tlak. A jen málo kdo ví o vyhrávání trofejí tolik, co Zlatan, a tak i především díky němu se trofeje staly realitou.

Je to Zlatan!
Na co sáhne, to promění ve zlato. Koná a činí absurdní věci reálnými. Vypadá to, jako by měl nakloněného na své straně samotného fotbalového Boha.ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAlbion si uctil legendárneho Charltona
Ďalší článokRashford o jeho súperení s Martialom
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!