U18: Everton – United 1:1

Manchester United U18 remizoval v 5. kole Premier League U18 na půdě Evertonu U18 1:1.

Do první šance utkání, které se hrálo v dešti a větru, se dostal v 8. minutě domácí Stephen Duke-McKenna, který však střílel vedle branky slovenského brankáře Alexe Fojtíčka. Na druhé straně hřiště musel brankář Nicolas Hansen zasahovat proti střele Aidana Barlowa z dálky. Z dálky to zkoušel i Joe Anderson, ale ani on neuspěl. V 35. minutě se do velké šance dostali mladíci United, Barlow však po přihrávce Nishana Burkarta střílel těsně vedle domácí branky. V závěru prvního poločasu na sebe upozornil Mason Greenwood, který donutil brankáře Hansena ke skvělému zákroku.

Hned v úvodu druhého poločasu se ale dostali do vedení mladíci Evertonu. V 46. minutě utkání se po centru Elliota Richardse hlavičkou prosadil střídající Korede Adedoyin1:0. V 61. minutě bylo vyrovnáno. Greenwood poslal pěknou přihrávku na střídajícího Largie Ramazaniho, který prostřelil domácího brankáře – 1:1. V závěru utkání United šahali po třech bodech, ale Greenwood, Ramazani ani Max Dunne své šance neproměnili. V úplném závěru utkání pak mohl rozhodnout kapitán Evertonu Michael Collins, který po centru Adedoyina hlavičkoval těsně nad. Utkání tak skončilo remízou 1:1.