24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho: Zápas jsme kontrolovali my

José Mourinho se pozitivně vyjádřil ke včerejšímu utkání s Crystal Palace, které jeho svěřenci vyhráli hladce v poměru 4:0.

Skóre se pak podařilo otevřít Juanu Matovi, jehož následovali Marouanne Fellaini, který byl se dvěma zásahy rovněž vyhlášen mužem utkání a Romelu Lukaku, pro něhož byla včerejší trefa jedenáctou v letošní sezoně.

Zápas jsme kontrolovali


Radši bych vyměnil vítězství 4:0 za čtyři výhry v poměru1:0, ale to pochopitelně není možné. Jsme spokojení s naší hrou, hráli jsme dobře už od začátku a celé utkání jsme kontrolovali. Dělali pár chyb, což je ale pochopitelné vzhledem k některým hráčům, které mají a pochopitelně vzhledem k tomu, že jsou týmem, který má velmi nízké sebevědomí.

Pět změn v sestavě


Chtěli jsme udělat změny a tak jsme jich udělali rovnou pět (oproti utkání s Moskvou) a myslím, že právě tito hráči měli na hru velký dopad. Mohli jsme vidět, že Valencia, Jones, Rashford, Mata a Fellaini hráli úplně jinak než Lukaku nebo Mkhitaryan. Všichni ale skvěle kombinovali a také hráči, kteří nastoupili z lavičky, významně pomohli výhře.

Hráči si branky rozdělili


Vždy jsme chtěli útočníka, který vstřelí mnohem více branek než ostatní, nicméně všichni naši ofenzivní hráči mají v útoku volnost. Všichni mohou zakončovat, takže když vidíme střílet branky i Lingarda, Martiala, Matu nebo Mkhitaryana, je to přirozený důsledek naší hry.

Fellaini ve formě


Je to skvělý hráč a osobnost a máme skvělý vztah. Jeho osobnost mu pomohla překonat nesnáze. Někteří lidé totiž nepoznali jeho kvality, ale on vytrval. Je to bojovník. Dělá mi radost a fanoušci na něj určitě změnili názor. Opravdu mi dělá radost. Má své kvality a je třeba je využít ve vztahu k situaci. Hraje buď jako defenzivní záložník anebo jako stažený útočník a vždy je schopen se situaci přizpůsobit.

Týmový výkon


Potřebuji dobré hráče a dobré osobnosti. Vyspělé hráče. Kteří ví, co je „tým“. Hodně nových hráčů jsou spíše individualisti, nicméně to z nich udělala dnešní společnost. Proto jsem rád za hráče jako Valencia, Mata, nebo Matič.

Nemilosrdní ďáblové


Zatím jsme doma odehráli jen čtyři utkání. Každopádně loni jsme z těchto čtyř utkání nastřádali pouze osm bodů, letos dvanáct. Hrajeme dobře, byť někdy nevydržíme takto hrát celých devadesát minut. Máme pasáže, kdy ztrácíme konzistenci výkonů, ale to je dáno i tím, že hrajeme Ligu mistrů. Jinak jsem spokojen se vstupem do sezony a nastřádanými body.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!