Review: Manchester United – Crystal Palace 4:0

4

V siedmom kole anglickej Premier League privítal Manchester United na svojom trávniku futbalistov z Crystal Palace. Opäť sa nadeľovalo – United si schuti zastrieľali a po ďalšom víťazstve 4:0 sú stále v čele Premier League.

V týždni United odohrali veľmi dobrý zápas v skupine Ligy Majstrov, keď porazili vonku CSKA Moskva a okupujú tak prvé miesto v tabuľke A. S menšími šrámami prišiel do Anglicka Martial, ktorý v dnešnom zápase začal iba na lavičke. Pred zápasom sa tiež skloňovalo meno Romela Lukakua, no Belgičan bol pripravený a v základnej zostave. Do poriadku sa stihol dať Fellaini a taktiež Jones, ktorý dnes nechýbal v základnej jedenástke. Prekvapujúco ostal na lavičke Eric Bailly, ktorého zastúpil Smalling. Zápas bol naplánovaný na 16:00 SEČ a hlavným rozhodcom bol Mike Dean

Od úvodných sekúnd sme mali loptu pod kontrolou a okamžite sme sa dokázali presadiť. Marcus Rashford utiekol obrancovi na ľavej strane a krásnou loptou pred bránu vyzval nabiehajúceho Matu, ktorý s prehľadom otvoril skóre zápasu – 1:0. Po desiatich minútach sa do šance tlačil Fellaini s Matom, ale v prehustenej obrane to mali ťažké. Z diaľky skúšal šťastie aj Matić. Mata bol veľmi aktívny a z jeho hry sa snažiť gól vyťažiť aj Lukaku, no kolmicu nedobehol. Hostia mali problém s loptou na kopačke urobiť pár metrov smerom k De Geovi a skúšali to iba nakopávaním. Do ojedinelej šance sa tlačil Cabaye, no Smalling ho cez seba nepustil a odvrátil na roh. Hra však nevyzerala dobre a hostia sa osmeľovali čím ďalej tým viac. Prišla však 35. minúta a geniálny center od Younga na zadnú tyč, kde si Fellaini poradil a zvýšil na 2:0. Po tomto góle sme opäť videli dominanciu United na lopte, ktorú chceli pretaviť v ďalší gól, ktorému bol blízko Rashford, ale na bližšej tyči bol brankár pozorný. Stav zápasu v polčase bol teda 2:0

Úvod druhého polčasu naštartoval Rashford, ktorý prihrávkou hľadal Lukakua, ale vybojovali iba roh. Po faule na Marcusa sa skóre menilo opäť. Loptu si zobral práve Rashford a poslal pred bránu projektil, do ktorého vložil hlavu Fellaini a svojim druhým dnešným gólom zvýšil na 3:0. Chvíľu na to sa snažili korigovať hostia z Londýna, avšak hlavička útočiaceho súpera bránu neohrozila. Tak ako v prvom polčase, aj v tom druhom prišlo mierne uspokojenie so stavom zápasu. Hostia sa osmelili aj po hodine hry, ale De Gea ostával bez práce. V 68. minúte Cabaye skúšal šťastie z vyše 25 metrov, ale vysoko prestrelil. Šance súpera sa kopili, Sakho spred brány prestrelil. Príchodom Martiala ofenzíva trochu ožila, ale súperovi sme aj tak nechávali dosť veľa priestoru. Prišiel však záver zápasu a štvrtý gól. Loptu si na ľavej strane prevzal Martial a dokázal cez spleť súperov nájsť pred bránou osamoteného Lukakua, ktorý nemal problém skórovať – 4:0. Zápas sa zvyšné minúty dohrával a skončil našim typickým 4:0.

Striedania:

• 66´ Mkhitaryan Lingard
  • 72´ Rashford Martial
  • 77´ Mata Herrera

Žlté karty: –

Crystal Palace

Lavička: Speroni, Riedewald, Kelly, Chung-yong, McArthur, Mutch, Ladapo

Striedania:

• 68´ Schlupp McArthur
  • 69´ Puncheon Riedewald
  • 74´ Sako Ladapo