12/06/2021

UEFA Youth League: CSKA Moskva – United 1:2

Hráči Manchesteru United U19 zvítězili i ve druhém utkání skupiny A UEFA Youth League, když porazili CSKA Moskva U19 na jeho hřišti 2:1.

Mladíci Manchesteru United se dostali do vedení už v 8. minutě utkání a to když si Aidan Barlow dobře zpracoval přihrávku Iny Boonena a střelou k tyči překonal domácího brankáře – 0:1. Barlow byl o několik okamžiků později blízko vstřelení další branky, tentokrát však střílel nad zadní tyč a branku ruského celku těsně minul. United navýšili své vedení v 38. minutě, když se prosadil z přímé kopu Angel Gomes, který trefil prostor přesně k tyči brankáře Nikolaye Zirikova – 0:2.

Druhý poločas mladíci Manchesteru United hru kontrolovali, přesto se však domácí hráči dostali k nebezpečné střele z dálky, kterou však zlikvidoval brankář Ilias Moutha-Sebtaoui. Neuspěl ani Roman Pukhov, který hlavičkoval vedle branky belgického brankáře. Pozadu nezůstali ani hostující hráči, konkrétně na sebe pěknou střelou upozornil Ethan Laird a Joshua Bohui střílel v dobré pozici pouze do boční sítě. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě utkání střídající Dmitrij Merenchukov, který prostřelil hostujícího brankáře – 1:2. Více už ale CSKA Moskva nestihlo a z vítězství se tak mohli radovat hráči Manchesteru United.