Review: CSKA Moskva – Manchester United 1:4

2

Manchester United sa v rámci Ligy Majstrov predstavil na pôde CSKA Moskva, kde odohrali svoj druhý zápas skupinovej fázy. Celý zápas sa odohrával v réžii hráčov United a tí napokon pohodlne zvíťazili pomerom 1:4.

V Lige majstrov vycestovali Diabli až do Ruska. Našťastie ešte v nie príliš chladnom počasí, ale aj tak sú ruské tímy vždy nepríjemný súper. Svedčia o tom aj posledné dva vzájomné zápasy spred dvoch rokov, ktoré skončili 1:1 vonku a 1:0 doma. Oba tímy dokázali vyhrať svoj prvý zápas v skupine, a tak nás čakal boj o prvé miesto v tabuľke.

Do zápasu nemohli zasiahnuť Pogba, Fellaini, Carrick a dlhodobo zranení Ibrahimovič s Rojom. To znamená, že Mourinho bude mať starosti najmä so stredom poľa.

Už v 4. minúte zápasu sa po nádhernej Martialovej prihrávke dostal do výskoku Lukaku, ktorý otvoril skóre duelu 0:1. CSKA odpovedala skoro okamžite, ale Dzagoevovu strelu vytesnil skvelým zákrokom De Gea. V 13. minúte sa dostal do zakončenia Mkhitaryan po peknej narážačke s Blindom, ale jeho pokus z malého vápna dokázal brankár domácich vyraziť. V 18. minúte sa opäť Mkhitaryan ocitol na zemi v 16tke a rozhodca neváhal a odpískal pokutový kop. Následne Martial s chladnou hlavou penaltu premenil a poslal tak Diablov do vedenia o dva góly 0:2. V 27. minúte to už bolo 0:3 po presnom centri Martiala a zakončení osamoteného Lukakua zoči voči brankárovi. O pár minút neskôr sa Lukaku pokúšal o hattrick, ale jeho strelu asi z 18tich metrov brankár vytesnil mimo tri žrde. Na opačnej strane ukázal De Gea opäť svoju kvalitu a reflexy pri zakončení Chalova. To bola bodka za prvým polčasom a hráči tak odchádzali do šatní za stavu 0:3.

Hneď zo začiatku polčasu bola znovu aktívna dvojica Martial – Lukaku. Prvý menovaný prihrával a druhý zakončoval, ale Belgičanovi sa nepodarilo pretlačiť loptu do siete. V 58. minúte, kto iný ako Martial, vyslal strelu na bránu, ktorú brankár ešte stihol vyraziť, ale následnú dorážku od Mkhitaryana už nie, a tak United navýšili svoje vedenie na 0:4. O pár minút mohli United viesť rozdielom 5tich gólov, ale Baillyho gól nebol uznaný kvôli postaveniu mimo hry. Po tomto okamihu sa zápas viac menej dohrával, oba tímy siahli po viacerých striedaniach a celkovo tempo hry trochu upadlo. Spomenúť sa dajú šance Lingarda a Darmiana, ktorí ale stroskotali na Akinfeevovi. Avšak v 90. minúte udreli aj domáci a zásluhou Golovina zmiernili debakel na 1:4 a ukradli De Geovi ďalšie čisté konto.

Manchester United pokračuje na víťaznej vlne resp. predlžuje svoju sériu bez prehry v tejto sezóne. Zápas bol od začiatku v réžii Diablov, ktorí spravili presne to, čo mali – strelili 4 góly a odniesli si cenné tri body z Ruska. Samozrejme zápas nebol bez chybičiek a zamrzieť môže čisté konto, ale dôležitý je výsledok,  ktorý sa ráta do tabuľky.

Striedania:

• 60′ Mkhitaryan  Lingard
  • 67′ Young  Darmian
  • 72′ Martial  Rashord

CSKA Mosvka

Lavička: Berezutski, Kuchaev, Milanov, Nababkin, Natcho, Pomazun, Zhamaletdinov

Striedania:

• 67′ Chalov  Zhamaletdinov
  • 72′ Dzagoev  Milanov
  • 84′ Vitinho  Kuchaev

647

V ďalšom zápase čaká na Diablov opäť Premier League a konkrétne trápiaci sa Crystal Palace. Zápas sa odohrá v sobotu 30.9. o 16:00 SEČ na Old Trafford.

Zdroj: flashscore.sk, buildlineup.com