22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Robson: Trest pro Mourinha by bylo bláznovství

Bývalý kapitán United Bryan Robson se pozastavil nad rozhodnutím rozhodčího vyloučit José Mourinha na tribunu v posledním utkání se Saints, které Rudí ďáblové vyhráli v poměru 1:0.

Manažer United byl v nastaveném čase vyloučen rozhodčím Craigem Pawsonem na tribunu za vstup na hřiště a toto rozhodnutí je doposud nepochopeno legendárním Bryanem Robsonem. Rovněž se obává dalších případných sankcí pro portugalského manažera.

Když jsem to viděl v televizi, myslel jsem si, že se jedná o vtip. Budu překvapen, pokud za to ještě dostane stopku na další zápas. Můj názor je takový, že i za ono vyloučení na tribunu překročili rozhodčí hranici soudnosti.

Vůbec nevím, nad čím přemýšleli. Minulou sezonu jsem viděl manažery jako Kloppa nebo Conteho zběsile pobíhat z území vymezeného pro manažery až na hřiště a nikdo to neřešil – hovoříme tady o vášni pro fotbal. Ale protože Mourinho překročil čáru hřiště, poslali ho na tribunu. Je to hanba, zvláště pokud na další utkání dostane stopku a bude muset zápasy sledovat z tribuny.

Samozřejmě, že tu jsou určitá pravidla a manažeři to ví. Musíte se jich držet a manažeři musí mít na paměti, že nemůžou na hřiště. Ale v zápalu hry stojí všichni mimo své vymezené území. A pokud neběháte po hřišti, nemůžete být vyloučen za něco tak banálního. Je to bláznovství.

Za stavu 1:0 kdo by stál za čárou? Jako manažer se snažíte zjistit o hráčích co nejvíce informací. A pokud Mourinho opravdu stál celým svým tělem v hřišti – OK. Od toho tu jsou rozhodčí a pravidla známe. Ale tohle on neudělal.

Robson přesto věří, že se něčím podobným nenechá Mourinho před utkáním s CSKA Moskva rozhodit.

Asi je znepokojený kvůli té situaci se Southamptonem, ale nemyslím si, že to jakkoliv negativně zasáhne do jeho přípravy týmu pro nadcházející utkání.

Zažíváme skvělý start do sezony. Všichni v týmu pracují jeden pro druhého. Vypadá to, že si všichni fotbal užívají. Snad se takto soustředit budeme i nadále a budeme pokračovat ve výkonech.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!