05/05/2021

United U23 prohráli s Derby, U18 remizovala s Newcastlem

Manchester United U23 nestačil v 6. kole Premier League 2 na Derby County, prohrál 1:2 a klesl v ligové tabulce na předposlední místo, zatímco hráči Manchesteru United U18 remizovali na domácím hřišti s Newcastlem 1:1.

Manchester United U23 – Derby County 1:2 (0:0)
Domácí Manchester vstoupil do utkání aktivněji a už v 5. minutě byl blízko vstřelení branky, když James Wilson po pěkné přihrávce Demetriho Mitchella trefil tyč hostující branky. O několik minut později si hostující brankář poradil se střelou Dearnleyho, která mířila přesně doprostřed branky. Do dalších šancí se dostávali hráči Derby, nejprve Kieran O’Hara zneškodnil střelu Calluma Guye a později skvěle zakročil i po střele Luke Thomase. Neuspěl ani Offrande Zanzala. V závěru poločasu pak nejprve k dobrému zákroku donutil Barnese Wilson a o pár okamžiků později hostující brankář zasáhl i proti střele Ethana Hamiltona.

V 56. minutě hosté otevřeli skóre utkání. Po rohovém kopu Guye se střelecky prosadil Jason Shackell0:1. Domácím se podařilo vyrovnat o pouhé dvě minuty později. Po průniku Hamiltona se střelou po břevno prosadil DJ Buffonge1:1. V 72. minutě si hosté vzali vedení zpátky a to když se po dalším rohovém kopu střelecky prosadil hlavičkou Zanzala1:2. V závěru utkání se ještě o vyrovnání pokoušel střelou z přímého kopu Mitchell, ale minul branku. Zápas tak skončil vítězstvím Rams 2:1.

58. Buffonge – 56. Shackell, 72. Zanzala

MacDonald, Thomas, Zanzala, Bateman

Sestava Manchesteru United U23:
O’Hara – Riley, Warren, Olosunde (45. Kenyon), Mitchell – Whelan (82. Boonen), Hamilton, Dearnley (65. Bohui), Kehinde, Buffonge – Wilson

Sestava Derby County U23:
Barnes – Stabana, MacDonald, Bird, Wassall – Shackell, Thomas, Guy (69. Bateman), Babos – Zanzala, Anya (83. Walker)

12 Tottenham U23 6 1 1 4 -4 4

Manchester United U18 – Newcastle U18 1:1 (0:0)
Do první šance utkání se dostali domácí hráči v 11. minutě utkání, když proti střele George Tannera musel zasahovat brankář Nathan Harker. V další dobré šanci střílel Ethan Laird do boční sítě. Druhý poločas byl mnohem atraktivnější a blízko vstřelení branky byl aktivně hrající Laird, nejprve však dobře zasáhl hostující brankář, posléze hráč střílel vedle branky Newcastlu. V 61. minutě se United konečně dočkali. Laird byl faulován a z následného přímého kopu se nádhernou střelou prosadil španělský záložník Arnau Puigmal1:0. Hostům se ale podařilo vyrovnat. V 73. minutě se střelecky prosadil po přihrávce Eliase Sörensena Jack Young1:1. Hosté v závěru utkání dokonce šahali po všech třech bodech, ale střela Thomase Allana o kousek minula branku Alexe Fojtíčka. Utkání tak skončilo remízou 1:1.