Review: Southampton – Manchester United 0:1

43

Hráči Manchestru United dnes cestovali na ihrisko Southamptonu, kde sa malo odohrať stretnutie 6. kola Premier League. Po veľmi slabom priebehu druhého polčasu sme sa určite všetci strachovali o výsledok, avšak gól Lukakua z prvého dejstva rozhodol o výhre United 1:0.

V týždni sa hráči United s prehľadom dostali do ďalšieho kola Carabao Cupu, keď na Old Trafforde nadeľovali opäť jedna radosť – tentokrát si to odskákal Burton Albion, ktorý tiež odišiel so štvorkou, ale zaznamenal aspoň čestný úspech. Bol to prvý inkasovaný gól na štadióne domácich v tejto sezóne.

Pokiaľ ide o zostavu United v dnešnom zápase, nedočkali sme sa výrazných zmien oproti predchádzajúcim ligovým stretnutiam. Na ľavej strane obrany operoval Young, v strede poľa nahradil zraneného Pogbu Fellaini a jediný post, kde sa možno po pohári očakávala zmena, zostal bez prekvapenia – v základe nastúpil Rashford, na lavičke čakal Martial. Zápas bol naplánovaný na 16:00 SEČ s hlavným rozhodcom Craigom Pawsonom

Úvod zápasu sa niesol v klasickom oťukávaní súperov, kde ani jedna strana nechcela urobiť chybu a skôr sa vyčkávalo. Po niekoľkých minútach však United prebrali opraty hry, a tie nepustili až do konca polčasu. Domácim zatápal rýchly Rashford, ktorý sa nebál s loptu predrať ani cez dvojicu brániacich hráčov. Domácim robil ťažkosti taktiež Young, ktorý mal spoločne s Mkhitaryanom prsty vo viacerých ofenzívnych pokusoch hostí. Často chýbal len kúsok, aby finálna prihrávka narobila v obrane domácich väčšie problémy. Po niekoľkých ofenzívnych snahách domácich, ktorí však svoje pokusy nedokázali dotiahnuť, ako napríklad pokus po rohu mimo tri tyče De Geu, prišiel trest. Po parádnej práci s loptu na ľavom krídle načechral center pravačkou pred Forstera Young, kde našiel Lukakua. Po chytenej hlavičke však odrazenú loptu dokázal Romelu dostať za chrbát domácej „jednotky“ – 0:1. Po faule na Matu zahrával voľný kop Rashford, no k perfektnej „ronaldovke“ mu chýbali doslova milimetre. V závere polčasu sa snažili ešte domáci o korekciu, no Fellaini spoločne s Baillym im nedovolili vyrovnať ani po rohu, a tak sa do šatní išlo za stavu 0:1.

Druhý polčas vôbec nepokračoval v nastolenom tempe toho prvého, kde sme si Svätcov dokázali s prehľadom postrážiť. Úvod druhého dejstva bol jednoznačne v réžii domácich a dalo by sa povedať, že celý druhý polčas nám Southampton nedovolil prakticky nič. Už po pár minútach mohol po rohu vyrovnať Romeu, no bránu netrafil. Možnosť vyznamenať sa dostal aj De Gea, ktorý zasahoval po strele Redmonda o chvíľu na to. Po centri od Redmonda nedokázal loptu na bránu usmerniť Long. Kapitán Davies po hodine hry z diaľky prekopol. Po týchto šanciach hostí sa zrodila šanca United, no Lukakua vychytal v skvelej šanci Forster. Po ďalšom rohu domácich takmer vyrovnal hlavou Romeu. V 79. minúte Lukaku prihral do čistej šance Herrerovi, no ten dokázal prestreliť v pozícii, keď sme všetci čakali „minimálne“ strelu na bránu. Aj záver polčasu patril domácim, keď po niekoľkých fauloch a rohoch hrozili vyrovnaním do poslednej minúty. Našťastie sme to so šťastím ustáli, a tak po mizernom výkone predsa len berieme tri body po výhre 1:0.

Striedania

• 74´ Davies Gabbiadini
  • 84´ Soares Ward-Prowse
  • 84´ Long Austin

Žlté karty: 37´ Long

Lavička: Romero, Blind, Smalling, Lingard, Carrick, Herrera, Martial

Striedania:

• 62´ Mata Herrera
  • 75´ Mkhitaryan Smalling
  • 90+3´ Rashford Blind

1 Žlté karty 4

Najbližšie sa Červení diabli vyberú do Ruska, aby v hlavnom meste Moskve odohrali svoj 2. zápas základnej skupiny Ligy majstrov. Súperom im bude domáca CSKA Moskva. Zápas sa odohrá 27. septembra/září s výkopom o 20:45 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, lineupbuilder.com