Manažér po zápase so Svätcami

19

José Mourinho nešetril chválou na svojich obrancov po cennom víťazstve proti Southamptonu.

Lukakov šiesty gól za United v Premier League – jeho ôsmy vo všetkých súťažiach, zabezpečil útlu výhru 1:0, aj keď sa hostia poriadne nadreli na ubránenie vedenia, o ktoré sa postaral gólom v 20. minúte.

Húževnatý prejav

Je to miesto, kde sa ťažko hrá a (Southampton) sú kvalitný súper, ktorý nerád prehráva. Posledných 35 minút sa snažili byť veľmi ofenzívni a bojovali o zisk aspoň jedného bodu. My sme mali šance na „zabitie zápasu“, Herrera a Lukaku mali dve obrovské šance, ale nepremenili sme ich. Potom sme sa dostali do pozície, kde sme museli brániť výsledok, čo sme robili veľmi dobre, s dobrým brankárom, s dobrými obrancami, s príchodom Smallinga, takže som veľmi šťastný.

Partnerstvo Baillyho a Jonesa

Boli veľmi dobrí, taktiež aj Smalling. Robili sme za 20 minút to, čo väčšina tímov Premier League, hrali sme defenzívne s piatimi obrancami. Hrali sme tak celých 20 minút. Cítil som, že Southampton je silný. Citíl som, že ich manažér bol vzrušený a nadšený, preto riskoval a dal do hry dvoch strelcov, Gabbiadiniho a Austina, aby hrali priamo na bránu, čo nie je ich štýl. A potom som sa rozhodol poslať na ihrisko Smallinga a myslím si, že tím bol silný. Ukázali sme dobrú súdržnosť, organizáciu a guráž pre zisk troch bodov.

Obrancovia tiež vedia útočiť

Ak máme dvoch útočiacich obrancov na oboch krídlach, nie iba Valenciu na pravo, ale aj Younga na ľavo, tak je to pre nás prínos vo viacerých príležitostiach.

Jednotnosť vyhrala

Čo ma potešilo, bol pragmatizmus. Cez polčas sme sa rozprávali a chceli sme získať zápas na našu stranu a mali sme na to aj šance. Chceli sme kontrolovať hru, ale niekedy sa to nepodarí, niekedy tomu nie sme schopní, inokedy má na tom zásluhu súper. Nebolo to naše rozhodnutie, vychádzalo to z priebehu hry. A potom prišiel moment, kedy sme cítili, že máme ťažkosti, takže je lepšie to robiť solídne. V lige, ktorá sa stáva tak defenzívna, to bol prvý krát, kedy sme hrali 20 minút viac defenzívne. Bez toho by sme brali jeden bod, nie tri.

Horúce počasie to sťažovalo

Myslím si, že všetci hráči boli unavení. Deväť z nich nehralo počas týždňa, takže pre deväť z nich to nebolo ani nahromadenie únavy. Počasie bolo krásne. Aj keby sme trénovali o jedenástej, dvanástej alebo o tretej, v Manchestri nie je takéto počasie. Naozaj, naposledy sme mali takéto počasie v LA a potom ešte v Macedónsku a myslím si, že hráči to cítili, neboli výrazní. Mali skvelý prístup, neustále sa snažili, ale nie s tou stálou energičnosťou. Takže keď to na nás súper vybalil, museli sme sa snažiť, a to sa nám aj podarilo.

Hosťujúci fanúšikovia

Chcem iba povedať, že fanúšikovia boli úžasní, ich podpora bola úžasná od prvej do poslednej minúty. Hráči cítia tú podporu. Je to veľmi dôležité. Nie len keď vyhrávate 3 alebo 4:0 a užívate si zápas, ale predovšetkým, keď bojujete, bránite a ste vyčerpaní.

Kedy začnete premýšľať o bitke o titul?

Myslím si, že je ešte veľmi skoro. Minulú sezónu sme mali v tomto čase o päť alebo šesť bodov menej ako máme teraz, takže sme na tom lepšie, ale to nič neznamená. Toto je len začiatok a čaká nás ešte ťažké obdobie s veľkým počtom zápasov, čo nie je ideálne. Je to len na začiatku. Bude to ťažké. Myslím si, že o titul bude bojovať šesť tímov.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Southampton – Manchester United
Ďalší článokHerrera: De Gea je najlepším brankárom na svete!