Hodnotenie: Southampton – Manchester United

52

Červení diabli (dnes v čiernom) odohrali nie celkom vydarený zápas na ihrisku Svätcov. Našťastie, výhra sa zrodila aj tak a z tohto ťažkého zápasu sme doslova vyťažili maximum. Gólovo nám síce konkurencia odskočila, ale čo je najdôležitejšie, bodovo nie. Nižšie si môžete prečítať subjektívne hodnotenie autora.

David De Gea – V prvom polčase bol prakticky bez práce, no aby mu nebolo smutno, v druhom polčase ho jeho spoluhráči „potešili“ množstvom práce. Smerovali na neho 4 strely, ktoré zlikvidoval. Pripísal si niekoľko kvalitných zákrokov, ale u tohto Španiela to nie je nič nové. Zaznamenal ďalšie čisté konto a presne to je jedno z mála pozitív, ktoré po tomto zápase môžeme vidieť. 6.5/10.

Antonio Valencia (C) – Kapitán v dnešnom zápase rozhodne nepredviedol to, čo od neho očakáva väčšina fanúšikov. V defenzíve bol často mimo, nestál na pozícii, aby dokázal domácim brániť v ich ofenzívnych snahách a aby toho nebolo málo, šance v útoku, kde si to pýtalo center z prvej, všetko brzdil a posielal dozadu. Aby som len nekarhal, predviedol niekoľko rýchlych návratov dozadu a snažil sa vypomôcť preťaženej obrane 2. polčasu. Rozhodne však od neho čakám viac. 5/10.

Eric Bailly – Obranu môžem celkovo pochváliť. Aj napriek slabučkému druhému polčasu je to nakoniec nula vzadu, čomu výrazne dopomohol aj Bailly. Vyhral všetky svoje osobné súboje a sôsobil istejšie než tomu bolo v predchádzajúcich zápasoch. Najbližšie si bude môcť konečne zahrať aj v Lige majstrov, no uvidíme, ako Mourinho zatočí zostavou. 6.5/10

Phil Jones – Podobne ako u Baillyho, aj Jones dnes dokázal ustrážiť nebezpečných domácich v druhom polčase. Pripísal si 11 osobných súbojov a taktiež všetky vyhral. Spolu s Baillym tvoria skvelú dvojicu a my len dúfajme, že im obom vydrží zdravie. Nula vzadu je najmä ich zásluha. 6.5/10.

Ashley Young – Jeden z najlepších hráčov zápasu, ak nie úplne najlepší. Hra na ľavej strane obrany mu sedí a je obdivuhodné, ako sa po dlhom zranení dokázal vrátiť do formy. Zaslúžene dostáva šance v základe a dnes to korunoval „asistenciou“ na gól Lukakua, keď centrom ponúkol Belgičanovi skórovanie. Ani v obrane nehral zle, dával si pozor na dotieravého Tadiča a odohral dobrý zápas. Aj on sa pričinil o čisté konto. MOTM 7.5/10

Nemajna Matić – Dnešná hra zálohy nestála za veľa a Matić tiež neodohral najlepší zápas. Mal tam niekoľko pekných momentov, no to sa týka najmä prvého polčasu. V tom druhom spoločne s Fellainim absolútne nestíhal tempu a dostupovaniu domácich a nedokázal podržať loptu, čím sme domácim ponúkli veľké množstvo šancí. Dúfajme, že čoskoro predvedie kvalitnejší výkon. 5/10.

Marouane Fellaini – Určite bol lepší než jeho parťák zo zálohy, bol dôraznejší, silnejší na lopte a bol častejšie zapojený aj do podpory ofenzívy. Vyhral všetky svoje osobné súboje a vyhýbal sa hre lakľami, čo je u neho typické. V strede poľa bol výborný, no v druhom polčase sa vytratil aj on a rozhodne nepomáhal hre tak, ako by sme si predstavovali. Dalo by sa povedať, že spolu s Matićom odohrali 2 totálne rozdielne polčasy. 5.5/10.

Juan Mata – Úprimne mi nenapadá, čo by som u Juana dnes hodnotil. Pochváliť ho môžem za poctivú prácu v obrane, kde niekoľkokrát zaskakoval za zabudnutého Valenciu. Pokiaľ ide o ofenzívu, na konto si pripísal slabú 68% úspešnosť prihrávok, zahrával naše rohy, ktoré však nepriniesli nič. Bol striedaný ako prvý, keď ho nahradil Herrera. Takýmito výkonmi čoskoro Mata začne zahrievať lavičku. 4/10

Henrikh Mkhitaryan – Jedna vec sú asistencie, druhá predvedená hra. Dnes si nepripísal ani asistenciu, ani gól, za to strát zbytočných lôpt po naivnej snahe o individuálny prienik bolo neúrekom. Jeho pokusy o prienik neslávili ani polovičný úspech. Finálne prihrávky často riešil neskoro, alebo prihrával nesprávnemu spoluhráčovi. Obhajcovia budú obhajovať, ale tu je kritika na mieste. Čakám od Mkhitaryana oveľa oveľa viac. 4/10.

Marcus Rashford – Snahu mu nemožno uprieť, no čo mal robiť, keď bol totálne odrezaný od hry? Prvý polčas ešte ukázal niekoľko zábleskov, ukázal svoju rýchlosť a dravosť, keď svojou rýchlosťou robil domácim veľké problémy. Vyzdvihnem jeho priamy kop, ktorý šiel mimo Forsterovej brány o milimetre. V druhom polčase bol totálne vypojený a tam nie je prakticky za čo hodnotiť. 5.5/10

Romelu Lukaku – Belgický tank sa dokázal presadiť aj dnes. Komentátori na rôznych streamoch rozoberali jeho počínanie pred gólom, keď to zaváňalo útočným faulom, no gól nakoniec platil. Aj keď mu prvý pokus Forster bravúrne chytil, z dorážky sa nemýlil. Môžeme byť spokojní, že sa Lukaku pravidelne dokáže presadzovať a snáď mu to takto pôjde aj naďalej. Podobne ako Rash, aj on bol v druhom polčase vypojený, i keď sa snažil chodiť po lopty hlbšie. Bol to on, kto prihral Herrerovi do tutovky na 2:0. 7/10.

Striedajúci hráči

Ander Herrera – Prišiel v 62. minúte za Matu, aby vypomohol Matićovi s Fellainim v strede poľa, kde sme bitku v druhom polčase totálne prehrali. Najskôr operoval na poste AM, no záver zápasu dohrával na DM, kde sme museli čeliť náporu domácich. Dostal sa do tutovky, no nepochopiteľne prestrelil. Gól sme nedostali, no hru v zálohe nepomohol vystužiť ani on. 5/10.

Chris Smalling – Prišiel na posledných cca 20 minút namiesto márneho Mkhitaryana, aby pomohol udržať nulu, čo sa nakoniec aj podarilo. Príliš ho vidieť nebolo. Dokopy nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

Daley Blind – Prišiel na posledné sekundy namiesto Rashforda. Nehodnotený.

Zdroj: lineupbuilder.com, premierleague.com

Predchádzajúci článokReview: Southampton – Manchester United 0:1