20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio chce být profesionální boxer

Občas se stává, že sportovní legenda po odchodu do důchodu zkusí svůj život spojit s jiným sportem. Michael Jordan zkoušel baseball, Conor McGregor před nedávnem tancoval v ringu s nejlepším boxerem historie. Další úspěšný sportovec, který se vrhl na jiné sportovní odvětví je i nezapomenutelný a dnes již legendární anglický obránce Rio Ferdinand.

Rio se k Rudým ďáblům připojil v roce 2002 za tehdy rekordních 34 milionů liber. V klubu strávil dvanáct úspěšných let. Vyhrál 6x Premier League, dvakrát ligový pohár, mistrovství světa klubu a samozřejmě i Ligu Mistrů v roce 2008. Nyní se bývalý skvělý stoper chystá vrátit ze sportovního důchodu. Avšak místo kopaček navlíkne boxerské rukavice.

Dělám to, protože je to velká výzva. Vyhrával jsem tituly a teď chci pás.

Rio nastoupil za Manchester United ke 455 zápasům, ale nyní se již divá na svůj první start v ringu. Na sociálních sítích zveřejnil několik fotek, na kterých vypadá v opravdu úžasné formě a je vidět, že ve fotbalovém důchodu rozhodně nezahálí. Po ukončení angažmá na Old Trafford strávil jednu sezonu v týmu QPR. Dva roky poté, co pověsil kopačky na hřebík, již vyhlíží novou výzvu – profesionální box.

Když se na mě společnost Betfair obrátila s výzvou the Defender to Conteder (z obránce vyzyvatelem, pozn. redakce), byla to pro mě šance ukázat se v úplně jiném sportu. Box je skvělý sport pro tělo i mysl. Vždy jsem měl v sobě spoustu vášně a tato výzva je šance, jak ukázat lidem, že je vše možné. Je to výzva, kterou beru velmi vážně. Samozřejmě se nemůžete stát profesionálním boxerem ze dne na den, ale s týmem, který Betfair sestavil je vše možné.

Ferdinand ještě musí získat boxerskou licenci, o kterou zatím nepožádal. Sázková kancelář Betfair, ale udělá vše proto, aby Ferdinandovi pomohla uspět. Ne všichni, jsou ale Riovým rozhodnutím nadšeni. Boxerský promotér Barry Hearn řekl:

Je to vtipné. Ria mám sice rád, ale myslím, že to bude pouze reality show. Pokud ho někdo z jeho váhy v ringu zasáhne, policie to bude brát jako útok smrtící zbraní. Může to dopadnout hodně špatně a podle mě takové riziko na sebe žádný pořadatel nevezme. Je naivní a box podceňuje

Conor McGregor nám všem ukázal, že když máte zvučné jméno, můžete dostat nejlepší boxerské soupeře. Rio sice nikdy neboxoval a jeho šance v profesionálním ringu jsou naprosto nulové, fanoušci United určitě budou boxera Ria sledovat a držet mu palce.

 

zdroj: The Sun, 90min.com, Sportbible.com, facebook.com – Rio Ferdinand


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!