Review: Manchester United – Burton 4:1

23

Dnes sa na Old Trafford, predstavil tím druhej najvyššej anglickej súťaže a rozdiel medzi súpermi bol citeľný už od úvodného hvizdu. Diabli zápas zvládli s prehľadom a vysokým víťazstvom potvrdili rolu favorita.

Do zápasu vstupovali hráči United s veľkou pohodou v kabíne, nakoľko im vstup do sezóny naozaj vyšiel. Naopak náš súper sa do novej sezóny nevstúpil najlepšie a nič iné ako víťazstvo domácich sa tak neočakávalo. José sa pred dnešným zápasom rozhodol pre množstvo zmien a viacerých kľúčových hráčov vrátane De Geu, Baillyho, či Matića nechal odpočívať. Šancu tak dostali hráči ako Lindelof, Romero a Carrick, pre ktorého to boli prvé minúty v tejto sezóne.

Diabli do zápasu vstúpili naozaj zodpovedne a prvý gól na seba nenechal dlho čakať. Už v 5. minúte sklepol Lingard Carrickovu prihrávku do šance pre Rashforda a ten pohodlne otvoril skóre – 1:0. Hneď na to mohol zvýšiť vedenie Lingard, no jeho strelu skvele zablokoval Turner. Mourinhovi zverenci však pokračovali vo svojom ofenzívnom predstavení a ďalší gól prišiel v 17. minúte. Rashford si jedným dotykom prebral Blindovu prihrávku a druhým zvýšil skóre na 2:0 po krásnej strele spoza šestnástky. Hráči si zápas naozaj užívali a do ďalších sľubných pozícií sa dostali Mata s Martialom, tí však neuspeli, pričom Mata sa do šance dostal hneď dvakrát, no jeho radosť mu zmaril brankár hostí a následne aj tyčka. Martial s Rashfordom terorizovali obranu hostí  svojou rýchlosťou a po skvelej práci prvého menovaného sa strelecky presadil Lingard – 3:0. Prvý polčas určite potešil aj oko toho najnáročnejšieho fanúšika.

Ešte pred začiatkom druhého dejstva sa José rozhodol pre svoje prvé striedanie, keď Matu nahradil uzdravený Shaw. Po hvizde rozhodcu pokračovali hráči v červenom vo svojom skvelom výkone z prvého polčasu. Hostia sa nevedeli dostať z vlastnej polovice a štvrtý gól visel na vlásku. O ten sa postaral Martial, ktorému síce po krásnej individuálnej akcii pokazil radosť brankár Ripley, no Anthonyho chvíľa prišla v 60. minúte. Francúz si nabehol na skvelú kolmicu od Rashforda a zvýšil tak na 4:0. A práve Martial bol najvýraznejšou postavou aj vo zvyšných minútach zápasu. Najskôr sa dostal do ďalšej príležitosti, ale Lingradovu prihrávku nedokázal zúžitkovať a neskôr mieril veľmi tesne mimo z priameho kopu. V závere sa napokon dočkali aj hostia, ktorí po menšom zaváhaní striedajúceho brankára Pereiru, znížili gólom Dyera na konečných 4:1.

• Strata koncentrácie pri inkasovanom góle

Lavička: Jones, Young, Fellaini, Lukaku.

Striedania

• 45´ Mata  Shaw
  • 64´ Rashford  McTominay
  • 78´ Romero  Pereira

Burton

Lavička: Campbell, McFadzean, Sordell, Scannell.

Striedania

• 45´ Turner  Warnock
  • 45´ Allen  Murphy
  • 77´ Akpan  Akins

0 Žlté karty 2

V ďalšom zápase sa United predstavia na pôde Southamptonu, kde budú chcieť nadviazať na svoj výborný vstup do sezóny. Zápas sa odohrá 23.9. o 16:00 SEČ.

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, lineupbuilder.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Burton
Ďalší článokBlind: Konkurencia v tíme nám prospieva