Hodnotenie: Manchester United – Burton Albion

34

Ve 3. kole Carabao Cupu jsme narazili na Burton, se kterým se nepočítalo, že by měl United nějak potrápit. Očekávání se naplnila, zápas jsme měli pevně v rukách a nedopustili jsme, aby došlo k překvapení. Čtyřmi góly jsme je poslali domů, bohužel jsme neudželi řisté konto, kdy v poslední minutě prostřelil našeho golmana Dyer. Konečný výsledek tedy 4:1.

Článok pripravil redaktor Vlastič.

Sergio Romero – Neměl moc práce, ale když už, tak předvedl krásný zákrok ze svého repertoáru. Opět dokázal, že může s přehledem krýt záda Davidovi. 7/10

Daley Blind – Dnes se mu zápas vyvedl. V obraně si odpracoval své a zejména v prvním poločase podporoval i útok, za což byl odměněn asistencí u druhého gólu Rashforda. 7/10

Chris Smalling – Spolehlivý výkon, kdy několikrát dobře zasáhl po chybě Lindelofa, základní kámen dnešní obrany. 8/10

Victor Lindelof – Stále má problém s adaptací na anglický fotbal. Burton mohl být soupeř, kde by nabral sebejitotu, bohužel se tak nestalo a několikrát chyboval. 2x poslal soupeře do vyložené šance. 5/10

Matteo Darmian – Dnes jsem měl problém zaznamenat, že vůbec hraje. Zejména v prvním poločase byl dost nevýrazný, nezapojoval se do útoku a měl problém s bráněním Dyera. Druhý poločas se jeho výkon zlepšil, i tak to ale není něco, na co bychom se mohli spolehnout. 5/10

Ander Herrera – Ve středu hřiště si svou práci splnil, nejen že vybojoval míče na naší polovině, podílel se i na vytváření šancí a pomáhal při bránění. 7.5/10

Michael Carrick(C) – Nebyl tak výrazný jako Herrera, avšak neodvedl špatný výkon. Dostal příležitost hrát po dlouhé době a své si odpracoval. 6.5/10

Juan Mata – Tvůrce hry, vytvořil několik vyložených šancí pro spoluhráče a několikrát sám ohrozil bránu soupeře. Většina našich útoků šla právě přes jeho kopačky. Na druhý poločas byl střídán. 8/10

Anthony Martial – Dnes předvedl neskutečnou parádu. V soubojích 1 na 1 byl téměř bezchybný, pobavil diváky svým driblingem a přihrál na 3. gól Lingardovi, ve druhém poločase pokračoval ve skvělém výkonu a byl odměněn gólem na 4:0.  MOTM 9/10

Jesse Lingard – Jak jsme již u něj zvyklí, zápas odběhal, vstřelil gól a připsal si asistenci, přesto dnes nebyl tak aktivní, jako jeho spoluhráči v útoku. Každopádně dobrý výkon od Lingarda. 7.5/10

Marcus Rashford – Opět prokázal, proč si zaslouží být v nominaci na GoldenBoy 2017. Nejen že 2 góly dal, ale opět hýřil pohybem, rozdal několik pěkných přihrávek a zápas se mu zkrátka vyvedl. Byl střídán v 64. minutě. 8.5/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Luke Shaw – Přišel na hřiště a za 2 minuty skóroval, bohužel gól nebyl uznán po chybně odmávaném ofsajdu. 7/10

Scott McTominay – Dnes mě jeho výkon překvapil. Přišel do hry a dokázal zapadnout do rychlé a svižné kombinace našeho útoku. Do hry se dostal v 64. minutě. 7/10

Joel Pereira – Neměl moc práce, nahradil Romera v 78. minutě a bohužel neudržel čisté konto, když ho v poslední minutě zápasu dokázal prostřelit Dyer. 6/10

TÝMOVÉ HODNOCENÍ

Dnes to nebyl složitý zápas. Potvrdili jsme roli favorita, to však nemění nic na tom, že na hráčích byla chuť hrát a jejich výkony odpovídali tomu, že se nespokojí s jednogólovým vítězstvím. Je však potřeba brát do úvahy to, že jsme hráli se soupeřem z Championship, a tak nesmíme usnout na vavřínech a stále pracovat. Každopádně, dnes to byl povedený výkon a já osobně jsem spokojen.

Predchádzajúci článokBlind: Konkurencia v tíme nám prospieva