Hodnotenie: Manchester United – Everton

97

V minulém kole přišla první ztráta na horké půdě Stoke City. Dnes nás čekal v domácím prostředí Everton v základní sestavě s Waynem Rooneym. Konečný výsledek 4:0 může vypadat jako demolice Karamelek, ale náš výkon tomu rozhodně neodpovídal. Celé to zkresluje fakt, že jsme v závěru dali tři branky, což se letos nestalo poprvé, jinak to ovšem nebyl vůbec dobrý výkon. Hlavní je, že tři body zůstaly doma.

David De Gea – Jak jinak než spolehlivý výkon od Davida. Dnes opět předvedl několik skvělých zákroků a k tomu ještě chytil dvě velké šance a tím velkou mírou přispěl k výhře. De Gea je prostě jistota a když stojí v bráně mám dobrý pocit. 8/10 MOTM

Antonio Valencia (C) – Tuto sezonu to zatím není úplně perfektní od Tondy. Především jeho finální fáze je špatná, když jeho centry častokrát nikoho nenajdou a nejinak tomu bylo dnes. Možná kdyby to dělal častěji tak jak dnes ve třetí minutě, kdy se nerozpakoval a zpoza vápna vypálil nechytatelnou pumelici. Dozadu si odehrál svoje. 7/10

Eric Bailly – Už proti Stoke nám střed obrany nezahrál moc dobře a oba góly padly po chybách. Dnes se Everton dostal do dvou nebo tří čistých šancí a v jedné měl prsty právě Eric, když byl nedůrazný proti pronikajícímu Rooneymu, který měl na kopačce branku. 6/10

Phil Jones – Jak se mi první tři ligové zápasy líbil, tak poslední dva zápasy to nebylo ono. Dnes několikrát špatně odhlavičkoval balon přesně na kopačky soupeře, čímž je vybízel k rychlým protiútokům. Chápu, že se snaží míč odehrát na některého z našich hráčů, ale radši to dát do autu. 6/10

Ashley Young – Ashley se vrátil po delším zranění proti Basileji a předvedl skvělý výkon, a tak nebylo překvapením, že i dnes se objevil v základní sestavě. A opět hrál skvěle. V obraně si svoje odbránil a dopředu byl velice aktivní. Několikrát se s balonem rozběhl a snažil se něco vymyslet. Zejména v prvním poločase vymyslel několik kolmých přihrávek za obranu, které měly oči. 8/10

Marouane Fellaini – Měl těžký úkol, a to nahradit zraněného Pogbu. Jenže tohle po něm nemůžeme chtít, protože je to úplně jiný fotbalista než Pogba. Marouane byl v dnešním zápase spíše nenápadný. Ve středu hřiště bojoval a vybojoval několik míčů a když měl příležitost vysouval se dopředu k Lukakovi, aby byl k dispozici na centr. 6/10

Nemanja Matić – Jelikož nám dnes chyběl Paul, tak dnes byla rozehrávka především na něm. Jestli David je jistota v bráně, tak Nemanja je jistota na postu defenzivního záložníka. Tento kluk k nám zapadl jako do skládačky. Rozehrával, bránil a nahrál na první gól. Super výkon. 8/10

Juan Mata – Juan se mi tuto sezonu zatím moc nelíbí. Ne že by hrál špatně, naopak snaží se, ale chybí tomu nějaký ten gól nebo průniková přihrávka. Ale Juan tomu jde naproti a já věřím, že brzy přijdou i ty góly a asistence. Zaměřil jsem na něj dnes i z jiného hlediska, abych ho nehodnotil jen na základě útočné fáze a je pravda, že Mata je důležitý faktor v naší rozehrávce. Seběhne si pro míče, neustále se nabízí a je v pohybu a díky tomu značně narušuje obranný blok soupeře. 7/10

Henrikh Mkhitaryan – Po prvním poločase jednoznačně na vystřídání. Opět takový mdlý výkon. Ztratil několik balonu jen díky své laxnosti a taky zazdil několik nadějných útoků špatnou přihrávkou nebo tím, že příliš dlouho táhl míč a následně o něj byl odzbrojen. V 83. minutě sice dal gól na 2:0, ale to jeho výkon dnes nijak nevylepšilo. Za mě by byl dole už o poločase. 5/10

Marcus Rashford – Snažil se a makal, jenže dnes to nějak nešlo. Hlavně v útočné fázi by to chtělo kolikrát lepší řešení. Ale Marcus je stále mladý, a to nejlepší od něj nás ještě čeká. Příště přijde z lavičky a dá gól. 6/10

Romelu Lukaku – Za stavu 1:0 neproměnil obrovskou šanci, která nás mohla dostat do většího klidu. Sám před brankařem, to prostě musí dávat. Opět odmakal celý zápas. Nabíhal se za obránce a tím vytvářel prostor pro další útočící hráče. Vyhrál spoustu soubojů a spoustu balonu v těžké situaci udržel. V závěru dal gól na 3:0 a my můžeme být rozhodně rádi, že ho dal. Pět zápasů a pět branek jen tak dál. 7/10

Striedajúci hráči

Jesse Lingard – Přišel na hřiště v 61. minutě, aby oživil levou stranu. Nebyl to zlý výkon, ale hlavně po příchodu na hřiště tam bylo několik špatných rozhodnutí a ztrát míče. Jesse tuto sezonu zatím není moc ve formě, ale snad se brzy chytne. Měl jednu velkou šanci, kterou neproměnil a má taky jedno áčko, když střílený míč Matiče prodloužil za sebe hlavou na Lukaka. 6/10

Ander Herrera – V 77. minutě nahradil Matu, aby vyztužil střed pole. To, co měl splnil a víc toho za tu krátkou dobu nestihl. 6/10

Anthony Martial – Asi překvapivě se na hřiště dostal až pět minut před koncem, jenže magie, která funguje tuhle sezonu s ním nebo Rashfordem, když přijdou z lavičky prostě funguje. V Nastaveném čase si vybojoval penaltu, kterou i sám proměnil. 7/10