Review: Manchester United – FC Bazilej 3:0

14

Červení diabli sa v rámci Ligy šampiónov v otváracom zápase skupiny A predstavili na domácom Old Trafforde, kde vyzvali švajčiarsky klub FC Bazilej. V skupine A si ešte sily zmerajú s portugalskou Benfikou a ruským CSKA Moskva. United si po bezproblémovom zápase dokráčali k prvým trom bodom a po kompletnom odohraní skupiny sa usadili na prvom mieste tabuľky.

Posledné kolo Premier League prinieslo aj prvú stratu bodov, keď sme na ihrisku Stoke po dvoch chybách obrany stratili 2 body, no vďaka lepšiemu skóre stále vedieme tabuľku anglickej ligy.

Zmeny v zostave manažér avizoval už na predzápasovej konferencii, no o tých sme vedeli aj my, keďže Bailly s Jonesom mali na tento zápas trest. V zostave teda dostali príležitosť Chris Smalling s Victorom Lindelofom. Šancu oddýchnuť si dostal aj Valencia, ktorého nahradil uzdravený Ashley Young. Fellaini, ktorý sa z repre zrazu vrátil so šrámami, bol iba na lavičke náhradníkov. Zápas mal výkop o 20:45 SEČ a hlavným rozhodcom v tomto daždivom zápase bol Francúz Ruddy Buquet

Na prvú šancu sme nemuseli čakať dlho, keď už po 70 sekundách pálil ostrostrelec Lukaku. Domáci sa prezentovali veľmi aktívnym herným prejavom a súperovej obrane podkurovali už od prvých minút. Výnimkou nebola ani 13. minúta, keď z dobrej príležitosti a po peknej kombinácii prehlavičkoval bránu Mkhitaryan. O pár sekúnd na to strieľal Lukaku. Švajčiari nevedeli, kde a koho skôr brániť. Prišla však 18. minúta, v ktorej sa zranil Paul Pogba a zrejme ho čaká niekoľkotýždňový nútený oddych. Vystriedal ho Fellaini, čo sa ukázalo ako kľúčové. Lukaku odvádzal množstvo práce aj v predfinálnej fáze a z jeho úsilia takmer ťažil Mkhitaryan, ktorý po prihrávke od Belgičana trafil tyč! Dopredu nuloví hostia sa prebrali po polhodine, keď z diaľky neúspešne strieľal Zuffi. Prišla však 35. minúta a výborný center Younga, ktorý si pred bránou našiel Fellainiho hrivu a skóre sa konečne menilo – 1:0. Hostia mohli odpovedať po štandardke, no center si postrážil De Gea. Posledných 10 minút prvého polčasu už nič významnejšie neprinieslo, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0.

Aj druhé dejstvo sa začalo v réžii domácich, ktorí sa snažili o navýšenie skóre a upokojenie zápasu. Aktívny bol aj Martial, ktorý sa zo začiatku polčasu osmelil na individuálnu akciu „ala debutový gól za MU vs. Liverpool“ a brankár hostí jeho strelu vyrazil na roh. A stav zápasu sa menil opäť, keď po rohu nakrátko loptu pred bránu načechral Blind. V skrumáži si k hlavičke našiel cestu Lukaku, ktorý tak debut v Lige majstrov oslávil aj gólovo – 2:0. Lukaku bol veľmi aktívny a o slovo sa hlásil aj o desať minút neskôr, no tentokrát hlavičkou našiel iba pripraveného Vaclíka. Hosťom ponúkol šancu Mkhitaryan, ktorý svojou otrasnou prihrávkou založil akciu súpera, na ktorej konci bol až De Gea. Ešte pred tým nedôrazne a takmer penaltovo bránil Lindelof. O pár chvíľ potom predkladal gól Martialovi Fellaini, no Francúz prestrelil. Na posledných 15 minút prišiel do hry aj kráľ debutov Marcus Rashford a svojej povesti nezostal nič dlžný. V 84. minúte Fellaini spätnou prihrávkou hľadal Mkhitaryana, ten však loptu minul a tá sa dostala až k nabiehajúcemu Angličanovi, ktorý pridal tretí gól a potvrdil, že debuty mu jednoducho idú – 3:0. Hostia v závere ešte chceli korigovať, no čestný úspech sa im nepodaril, a tak domáci zaslúžene vyhrali 3:0

Striedania:

• 19´ Pogba Fellaini
  • 69´ Martial Lingard
  • 77´ Mata Rashford

Žlté karty: 38´ Young, 58´ Blind

FC Bazilej

Lavička: Salvi, Schmid, Fransson, Callà, Gaber, Bua, Oberlin

Striedania:

• 66´ van Wolfswinkel Bua
  • 77´ Riveros Oberlin

2 Žlté karty 3

Najbližšie sa Man Utd opäť predstaví v domácej súťaži, kde na Old Trafford pricestuje liverpoolsky Everton s našou legendou, Waynom Rooneym. Zápas sa odohrá v nedeľu 17. septembra/září o 17:00 SEČ

Zdroje: whoscored.com, manutd.com, lineupbuilder.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – FC Bazilej
Ďalší článokLukaku: Střelců máme letos několik