Hodnotenie: Manchester United – FC Bazilej

49

Jsme zpátky v Lize mistrů! Ukázali jsme, že jsme o třídu lepší a odehráli pohodový zápas, který skončil výsledkem 3:0 pro domácí.

David De Gea – Neměl moc práce, ale když ji po hrubici Mikhiho měl, podržel. Jako vždy. 7/10

Ashley Young – Vítej zpátky Ashley! Od začátku na něm byla vidět chuť se prosadit a ukázat se. Věřil si jeden na jednoho, a i když mu to v prvních minutách tolik nevycházelo, ve 35. minutě krásným centrem našel Fellainiho a bylo to 1:0. V druhém poločase se zase prosadil k dobře úmístěné střele k tyči a prověřil Vaclíka. Pak už tolik nebyl vidět, ale rozhodně patřil k našim nejlepším hráčům a je skvělé, že máme další alternativu na LB. 8/10

Chris Smalling – Obrana dnes nebyla tak prověřovaná, a když už někdo udělal chybu, další hráč ho zastoupil. On žádnou chybu neudělal, i když jeho kolega byl v soubojích vidět častěji. 7/10

Victor Lindeloef – Bylo vidět, že podobný soupeř a tempo mu sedí víc než tempo Premier League, ale ani dnes se nevyvaroval chyb a jednou pustil soupeře do velmi nebezpečné hlavičky, když spoléhal na offside. Ukázal nám, že umí poslat krásný čtyřicetimetrový pas za obranu a celkově na něm byl vidět určitý progress, na Baillyho a Jonese to ještě ale zdaleka není. 6/10

Daley Blind – V prvním poločase nebyla levá strana zdaleka tak výrazná a Blinda jsem si moc nevšímal. Dozadu několikrát propadl, ale Bazilej neměla kvalitu na to, aby z toho něco vytěžila. V druhém poločase napodobil dobrým centrem Younga a Lukaku neměl problém zavěsit. 6,5/10

Paul Pogba – A je to tady. Začíná období se spoustou zápasů po pár dnech za sebou a zhoršuje se počasí. V 17. minutě se zranil, vypadá to na hamstring nebo zadní stehení sval. Snad to nebude nic vážného. Než náš dnešní kapitán odešel, dával nám hlavně prostor, který jsme využívali ke kombinační hře a být lepší v zakončení, fungovala by skvěle. S jeho odchodem, jako by se obrana soupeře mohla soustředit na méně hráčů, ale to se s Fellou přepočítali.                                          6,5/10

Nemanja Matic – V minulé sezóně by pro nás ztráta Pogby znamenala větší problémy. Střed pole jsme ale hlavně v prvním poločase s přehledem ovládali díky němu, i když dnes nezvykle hned několikrát chyboval a musel zachraňovat skvělý Fellaini. 7/10

Juan Mata – Když se kombinovalo, byl platný, ale s odchodem Pogby, jako by se vytratil a dával prostor Youngovi. Na můj vkus ztratil až zbytečně moc míčů a čekal jsem od něj víc. V 78. minutě byl střídán Rashfordem, překvapilo mě, že na hřišti vydržel tak dlouho.  4/10

Henrikh Mkhitaryan – Kdyby dal dva góly, zasloužil by si velkou pochvalu. Ze začátku byl hodně vidět, ale jakmile se dostal do finální fáze, jakoby se mu do hlavy vlil adrenalin a zahazoval šance i nadějně rozjeté protiútoky. V druhém poločase promáchl přihrávku Fellainiho a přenechal tak šanci Rashfordovi, který hrál svůj debut v lize mistrů, takže bylo jasné, co se stane. Minelou v rozehrávce taky vytvořil velkou šanci pro soupeře a může děkovat Davidovi, že z   toho nebyl gól. Umí se dostat do klíčových šancí, ale taky je umí všechny zahodit. Když na tomhle zapracuje, budeme od něj dostávat to, co od něj očekáváme. 6,5/10

Anthony Martial – Jeho klasický výkon. Když je čelem k bráně soupeře a může se rozeběhnout, umí si s obráncem dělat, co se mu chce. Talentu má na rozdávání, už jen přidat pracovitost a bude top. Naštěstí dnes dozadu nebyl moc potřeba. Hezkou akcí, zakončenou střelou k tyči, vybojoval roh, ze kterého jsme dali druhý gól. Byl střídán v 70. minutě. 6,5/10

Romelu Lukaku – Hned v první minutě se probil k obrovské šanci a svou silou a rychlostí dělal obráncům soupeře obrovské problémy. Dokonce skvěle kombinoval a vytvořil svou přihrávkou hned několik šancí. Byl naprosto dominantní a už jen pár detailů a bude ještě efektivnější. Dal gól, tvořil, bořil a dozrál v útočníka pro ligu mistrů! 8/10

Střídající hráči

Marouane Fellaini – V 17. minutě nahradil Pogbu a změnil obraz naši hry. Uprostřed byl dobrý, v defenzivě udělal pár chyb, ale v útočné třetině byl skoro dokonalý. První dva góly padly po velmi podobné situaci, kdy metr vedle sebe stál Romelu s Fellou a obránci si s nimi nevěděli rady. Jednou zakončoval Fellaini a poslal nás do vedení, podruhé udělal prostor Romelovi a bylo to 2:0. Třetí gól zase zařídil dobrým náběhem mezi obránce a stříleným centrem, který se nakonec dostal k našemu debutantovi. No a.. Všimli jste si té patičky jak od Zidana?  8,5/10 MOTM

Jesse Lingard – Běhá, bojuje, ale dnes se dostal sotva do jedné akce, kterou pokazil nepřesnou přihrávkou.  Za dvacet minut to je dost málo. 4/10

Marcus Rashford – Evropská liga. Premier League. Manchester derby. Anglie do 21. Anglie. League Cup. Wembley. Liga mistrů. Nemůže být jeho debut každý týden? 7,5/10

TÝMOVÝ VÝKON

Byl to klasický pohárový zápas s rukopisem Mourinha. Tempo nebylo velké, ale výkon byl přesně takový, abychom bez problémů vyhráli. Do zranění Pogby jsme dominovali, hráli kombinační hru a mohli jsme rozhodnout už v prvních minutách. Pak jsme začali hrát jednoduše po stranách a hrozili z protiútoků. I to bylo dostatečně funkční a Fellaini s Lukakuem nám po téměř totožných gólech zařídili vítězství. Třetí gól přidal střídající Rashford, byl tam, kde měl být. Ne, že by to u něj bylo překvapení, když to byl jeho první zápas v Lize mistrů.