Hodnotenie: Stoke – Manchester United

51

Na Manchester United nečekal jednoduchý zápas. Čekal nás Stoke, který je pro nás v posledních letech velice nepříjemným soupeřem a na jejich hřišti se nám je povedlo porazit naposledy v roce 2013. Bohužel, ani dnes se nám nepovedlo prolomit toto „prokletí“ a byla z toho remíza 2:2. Níže si můžete přečíst hodnocení jednotlivých hráčů, kteří do zápasu zasáhli.

David De Gea – De Gea předvedl spolehlivý výkon. První poločas několikrát vychytal Shaqiriho, jinak neměl moc práce. Sice obdržel 2 branky, ale neměl na nich podíl. Vytasil úžasný zákrok proti Jesemu. 6/10

Matteo Darmian – Tento zápas se mu vůbec nepovedl. Nechával Dioufovi dostatek prostoru, ze kterého pramenil první gól do naší sítě. Ve druhém poločase vybojoval míč a založil akci při našem 2. gólu, ale to byl asi jediný světlý moment Darmiana v zápase. 3/10

Phil Jones – Dnes to nebyl tak jistý výkon jako v minulých zápasech. Měl podíl na druhém gólu soupeře, kdy nechal z rohového kopu nerušeně hlavičkovat Choup-Motinga. 4/10

Eric Bailly- Podobné jako u Jonese. Nejistý výkon, kdy si kolikrát sám zbytečně zavařil. Měl vinu na prvním góle soupeře, kdy neubránil náběh Choup-Motinga. Avšak líbil se mi víc jak Jones, několikrát pěkně našel Rashforda a poslal ho do úniku. 5/10

Antonio Valencia (C) – Nejlepší z naší obranné čtveřice. Směrem dozadu neudělal žádný kiks. Zapojoval se i do útočné fáze, hlavně v prvním poločase většina útoků směřovala přes jeho stranu. Jen zlepšit finální fázi, protože z většiny útoků nebylo nic po špatném centru do vápna. 6/10

Ander Herrera – V prvním poločase se snažil o rozehrávku, byl aktivní i směrem dozadu. Pak ale postupem času odcházel a nebyl ve hře moc vidět. 5/10

Nemanja Matič – Dnes byl jeden z nejlepších na hřišti. Vyplnil prostor mezi stopery a záložníky a s přehledem si svou práci splnil. Několikrát se snažil najít pasem útočící hráče, ačkoliv se mu to málokdy povedlo. Byl u vyrovnávacího gólu, kdy hlavou prodloužil míč na Pogbu. 7/10

Paul Pogba – Nebyl tak výrazný jako v předešlých zápasech, nekraloval středu hřiště. Byl u vyrovnávacího gólu, kdy hlavou trefil Rashforda, od kterého se míč odrazil za záda soupeře. Jsme ale zvyklí na rozhodně lepší výkony od tohoto borce. 5/10

Henrikh Mkhitaryan – Pan asistent a pro mě hráč zápasu. Hýřil pohybem, ačkoliv měl momenty, kdy nebyl tak výrazný. Několikrát krásně našel naše útočící hráče a z jedné takové přihrávky vstřelil Lukaku gól. 7,5/10 MOTM

Romelu Lukaku – Vstřelil gól na 2:1, kdy napodruhé překonal skvěle chytajícího Butlanda. Snažil se o náběhy, několikrát byl u nebezpečných akcí. Problém mu dělá první dotek s balonem. Měl několik skvělých šancí, které však nevyužil. 6,5/10

Marcus Rashford – Bylo na něm vidět, že chce hrát, zapojoval se do hry, v útoku byl nebezpečný. Pak se ale aktivita postupně vytrácela a byl v 72. minutě střídán. Měl však pár světlých momentů. 6/10

Střídající hráči

Juan Mata – Do hry se dostal v 72. minutě a bylo vidět jisté oživení a zrychlení hry po jeho příchodu na hřiště, kdy zrychlil přechod do útoku. 6,5/10

Anthony Martial – Stejně jako Mata se do hry dostal v 72. minutě a budu se opakovat, přinesl oživení do hry. Byl úspěšný v soubojích 1 na 1 a krásně odcentroval na Lukaka, čímž vytvořil gólovou šanci. 6,5/10

Jesse Lingard – Do hry se dostal v 83. minutě. Nestihl se moc zapojit do hry. NEHODNOCEN

TÝMOVÝ VÝKON

Nebyl to tak jednoznačný a dobrý výkon jako v předchozích zápasech. Chyběla aktivita od střední zálohy, avšak i pohyb od zbytku mužstva. Reprezentační pauza nám moc nepřispěla a hráči se do svých výkonů nemohli úplně dostat. Zároveň ale bod na Stoke není špatný výsledek. Posledních 7 minut jsme vytvořili velký tlak na soupeře, ze kterého bohužel nepadl rozhodující gól. Do příště je co zlepšit.