Review: Stoke – Manchester United 2:2

17

Po reprezentačnej prestávke sa hráči vrátili do kolotoča Premier League v zápase proti nepríjemnému Stoke. Domácim sa podarilo potrápiť favorizovaných Diablov a oba tímy si po nerozhodnom výsledku 2:2 pripisujú po bode.

Po mnohými fanúšikmi nenávidenej reprezentačnej prestávke sa nám znovu vrátil ligový futbal a akoby zázrakom na našu maródku nepribudol žiaden z hráčov, čo považujeme za veľké pozitívum. Ďalšou dobrou správou je aj zdravotný stav Shawa a Younga , keďže obaja hráči sú po zápasoch v rezerve na najlepšej ceste k svojmu návratu.

Čo sa zostavy týka, José sa pred dnešným zápasom rozhodol pre tri zmeny v základnej jedenástke, v ktorej sa objavili Rashford, Herrera a Darmian.

Úvod zápase lepšie zachytili hostia, ktorí si už na začiatku pripísali dva nepresné pokusy po jednom od Choupo-Motinga a Jesého. Následne prevzali iniciatívu Diabli, no napriek obrovskej prevahe si nedokázali vytvoriť žiadnu streleckú príležitosť. Dôvodom bola veľmi defenzívna hra Stoke, ktoré často bránilo až s šiestimi, či ôsmimi hráčmi a spoliehalo sa na rýchle brejky. Prvá vážnejšia príležitosť prišla až v 24. minúte, keď si na Baillyho kolmú prihrávku nabehol Rashford, ale svoju strelu namieril priamo na Butlanda. V zápätí sa na opačnej strane Shaqiri pokúsil prekvapiť De Geu, Španiel si však s jeho strelou poradil. Mourinhovi zverenci aj naďalej držali loptu na svojich kopačkách a hoci z tejto prevahy pramenilo niekoľko sľubných náznakov, boli to hostia, ktorí sa po zaváhaní dvojice Darmian-Bailly dostali do vedenia, keď sa strelecky presadil Choupo-Moting – 1:0. Odpoveď zo strany United však prišla už po pár minútach a po Mkhitaryanovom rohu, ktorý predĺžil Matić, trafil Pogba Rashforda a ten tak vyrovnal na 1:1.

V druhom polčase sa hra o niečo zrýchlila a prelínala sa zo strany na stranu. A boli to Diabli, ktorí sa v 57. minúte ujali vedenia. Mkhitaryan krásnou prihrávkou za obranu našiel Lukakuho a Belgičan na dvakrát prekonal Butlanda – 1:2. Stoke sa ale nenechal zaskočiť a potom čo De Gea famóznym zákrokom vychytal Jesého, prišlo vyrovnanie. Jones sa pri bránení pošmykol a Shaqiriho rohový kop na zadnú tyč tak pohodlne zakončil Choupo-Moting – 2:2. Mourinho sa na tento gól rozhodol reagovať dvojitým striedaním a Rashforda s Herrerom tak nahradil Martial a Mata. Ich príchod priniesol menšie oživenie, no na ďalší gól to nestačilo. Svoju veľkú šancu najprv zahodil Lukaku po centri od Martiala, svoju strelu však poslal nad. Blízko k nemu sme mali aj tesne pred samotným záverom, keď si Zouma zrazil Matov roh na vlastnú bránu, ale Butland stihol zakročiť.