PL2: United – Arsenal 0:2

0

Manchester United U23 nestačil ve 4. kole Premier League 2 na Arsenal U23, kterému podlehl 0:2.

V základní sestavě Manchesteru United se opět objevil obránce Luke Shaw, který se rozehrává po zranění a na hřišti nakonec vydržel celých devadesát minut utkání. Hostující Arsenal byl od úvodních minut aktivnějším celkem a hned v úvodu spálil velkou šanci hostí Reiss Nelson. Brankář Kieran O’Hara následně musel zasahovat proti střelám Ainsley Maitland-Nilese a Chuba Akpoma. Následně se osmělili i hráči United, když Ryan Huddart v brance londýnského klubu musel likvidovat šanci Jamese Wilsona. Hostující brankář si poradil i se střelou Joe Rileyho po přihrávce Luke Shawa.

Brankář O’Hara však byl vytíženějším z obou brankářů a zasahovat musel proti šancím z kopaček Akpoma a později taky Marcuse McGuaneho. V 33. minutě byl O’Hara ale bezmocný proti střele Reisse Nelsona z přímého kopu poté, co Matthew Olosunde fauloval Akpoma. Nelson poslal míč přesně do horního rohu branky United – 0:1. O pět minut později zahrávali hosté další přímý kop, tentokrát se k jeho exekuci postavil Josh Da Silva a i on dokázal přesnou střelou k tyči překonat brankáře O’Haru – 0:2. V závěru prvního poločasu se o snížení pokoušel Wilson spolu s Indy Boonenem, ale ani jeden z mladíků nebyl úspěšný.

Ve druhém poločase šancí výrazně ubylo, za zmínku stojí střela Maitland-Nilese z přímého kopu, s kterou si však domácí brankář poradil. Na druhé straně neuspěl střídající Zak Dearnley a po něm i hlavičkující Boonen. V další šanci domácích chybělo Wilsonovi trochu štěstí, aby dostal míč za záda hostujícího brankáře. Do poslední vážnější šance United se dostal Demetri Mitchell, který však nedokázal napodobit své protihráče z prvního poločasu a střelu z přímého kopu poslal nad břevno Huddartovi branky. Zápas tak skončil dvoubrankovým vítězstvím Arsenalu.