Boss po remíze so Stoke City

33

Manchester United v tejto sezóne prvýkrát stratil body, keď na ihrisku Stoke City dokázal uhrať iba remízu 2-2. V článku vám prinášame vyjadrenie Josého Mourinha po tomto zápase.

Aj bod sa ráta

V mnohých ohľadoch to bol náročný zápas. Moji hráči neboli po reprezentačnej prestávke vo svojej koži. Neukázali svoj štandardný výkon, ale dokázali sme sa dostať do zápasu, bojovali sme a boli sme bližšie k výhre ako k prehre. Stoke hrá vo vzduchu veľmi dobre a tvrdo. Bojovali a ten bod si asi zaslúžili. Nie je to to, po čo sme sem prišli, ale aj bod sa ráta. Náš výkon bol na remízu viac než dobrý a mal stačiť aj na výhru.

Vplyv reprezentačnej prestávky

Pre mňa bolo veľmi jednoduché vidieť, ako sa reprezentačná prestávka odzrkadlila na hráčoch. Neboli takí rýchli, kreatívni, ostrí v súbojoch, neboli takí silní, pripravení a neboli ani takí sústredení, ako by mali byť. Boli preč 15 dní, cestovali, odohrali dva zápasy, niektorí ani nehrali a bohvie ako trénovali. Bolo jasne vidieť, že niektorí hráči neboli v najlepšej forme a proti tomuto súperovi sa hrá vždy ťažko. Tento štadión pridáva do zápasu niečo jedinečné, čo vždy spraví zápas ešte ťažším. Mohli sme vyhrať? Samozrejme, že sme mohli. Pri druhom góle sme spravili veľkú chybu a nevyužili sme niekoľko šancí, ale je to výsledok, ktorý akceptujem.

Nie som sklamaný

Nikdy tu nie je ľahké otočiť zápas, zvlášť keď hráči nie sú v optimálnej kondícii. Matič odohral životný zápas za národný tím, niektorí odohrali dva zápasy počas troch dní. Eric Bailly sa vrátil iba včera a hneď musel trénovať a znova cestovať. Reprezentačná prestávka nám to vždy zťaží, takže nie som sklamaný. Určite nie som sklamaný.

Snažili sme sa vyhrať

Snažili sme sa vyhrať. V posledných 20 minútach sme sa o to snažili iba my. Oni iba bránili a pri niektorých odrazených loptách pred bránou mali šťastie. Možno Romelu mohol mať lepší dotyk s loptou a mohol skórovať po centri z pravej strany, ale takýto je výsledok a už s tým nemôžeme nič spraviť. Teraz sa môžeme jedine pripraviť na utorok. [na zápas s Bazilejom pozn.red.]

Lukaku ma potešil

Lukaku ma potešil, lebo či už dá gól, alebo nedá, jeho prínos je vždy výborný. Kebyže dáme ešte jeden gól, tak by sme vyhrali 3-2, ale kebyže nespravíme chybu pri druhom góle, tak by sme vyhrali 2-1 a nevadilo by, že Romelu svoju šancu nevyužil. David de Gea predviedol fantastický zákrok. Bol to asi jediný zákrok, ktorý mal, lebo v prvom polčase sme videli iba niekoľko pomalých striel od Xherdana Shaquiriho. Ale nedokázali sme ubrániť roh a boli sme potrestaní.

Stoke bojovalo

Nie, nie som spokojný s bodom, lebo my sme boli bližšie k výhre. Ale znovu opakujem, že beriem tento výsledok. Jeden tím sa snažil vyhrať a druhý sa snažil získať bod. Treba ale povedať, že o ten bod tvrdo bojovali. Dobre bránili, hrozili z protiútokov a ich štandardné situácie boli veľmi dobré.

Predchádzajúci článokReview: Stoke – Manchester United 2:2
Ďalší článokU18: Derby County – United 0:2