Hráči United v reprezentácii

18

Repre pauza je za nami a môžeme sa tak spolu pozrieť na výkony jednotlivých hráčov United. Až 17 hráčov dostalo pozvánku reprezentovať svoje krajiny.

David De Gea nastúpil na dva zápasy za Španielsko. Proti Lichtenštajnsku nemal takmer žiadnu prácu, keďže Španieli zničili svojho súpera a zápas skončil 8:0.  V zápase Španielsko-Taliansko (3:0) sa David prezentoval ďalším čistým štítom a istým výkonom. V tomto zápase nastúpil aj  Matteo Darmian, ktorý odohral celý zápas na pravej strane obrany. Matteo nastúpil taktiež v ďalšom zápase Talianska. Proti Izraelu odohral znova celý zápas, tentokrát však na ľavej strane obrany. Pomohol tak svojmu tímu pri výhre 1:0. Taliani sú stále v boji o prvú priečku v skupine G a na vedúce Španielsko strácajú 3 body.

Nemanja Matic odohral 76 minút v zápase Srbska proti Moldavsku. Jeho tím vyhral tento zápas rozdielom triedy 3:0. V ďalšom zápase Srbska proti Írsku nastúpil znova na svojej obľúbenej pozícií v strede zálohy. Srbsko aj tento zápas vyhralo, tentokrát 1:0 a udržalo sa tak na vrchole tabuľky skupiny D.

Eric Bailly nastúpil na dvojzápas proti Gabonu. V prvom zápase sa Pobrežiu Slonoviny darilo viac, keď vyhrali 0:3. V tomto zápase Eric dostal aj žltú kartu. Druhý zápas Pobrežie Slonoviny prekvapivo prehralo na domácej pôde 1:2. Eric Bailly odohral obidva zápasy od začiatku až do konca.

Na zápas Malta-Anglicko (0:4) boli nominovaní traja hráči United. Chris Smalling sledoval celý zápas z lavičky, rovnako ako druhý zápas Anglicka proti Slovensku. Phil Jones nastúpil v oboch zápasoch od začiatku. Proti Malte pomohol svojmu tímu udržať si čistý štít, proti Slovensku sa mu to už nepodarilo. Napriek tomu Anglicko vyhralo aj tento zápas a to výsledkom 2:1. Marcus Rashford proti Malte odohral druhý polčas a pripísal si v ňom jednu asistenciu. Proti Slovensku už nastúpil od začiatku a zariadil víťazstvo Anglicka. Najskôr zavelil k obratu skóre, keď asistoval Ericovi Dierovi na vyrovnávajúci gól. Neskôr peknou strelou spoza vápna otočil skóre zápasu na stranu Anglicka.

Henrikh Mkhitaryan nemal vôbec úspešnú reprezentačnú prestávku. Arménsko s ním v zostave najskôr prehralo zápas v Rumunsku 1:0, keď od 54 minúty hrali v oslabení. Druhý zápas bol ešte horší. Arménsko prehralo proti skvele hrajúcemu Dánsku 1:4. Henrikh odohral celé dva zápasy ako kapitán svojho tímu.

Antonio Valencia, rovnako ako Mkhitaryan, nezažil úspešnú repre pauzu. Najskôr nastúpil na zápas proti výborne hrajúcej Brazílii. Ekvádor prehral 2:0. Ďalší zápas Ekvádor takisto prehral, a to proti Peru aj napriek tomu, že hral v početnej výhode. Antonio nastúpil v oboch zápasoch na pravom krídle aj s kapitánskou páskou.

Sergio Romero odohral obidva zápasy Argentíny. V prvom zápase mu hráči Uruguaju nenarobili veľa práce, a tak si bez problémov udržal čistý štít. V druhom zápase sa mu to už nepodarilo, keď Argentína remizovala s Venezuelou 1:1.

Romelu Lukaku potvrdil svoju formu v oboch zápasoch Belgicka. V prvom zápase, ktorý Belgicko vyhralo vysoko 9:0 strelil Lukaku hattrick. V zápase proti Grécku sa takisto presadil, tentokrát len raz. Aj tento zápas Belgicko vyhralo 1:2. Lukaku má v súčasnej sezóne na konte 8 gólov v šiestich súťažných zápasoch. Marouane Fellaini nebol na prvý zápas Belgicka ani nominovaný. V druhom zápase odohral 89 minút.

Paul Pogba odohral obidva zápasy Francúzska od začiatku do konca. Zápas proti Luxembursku skončil prekvapivou remízou 0:0. Súboj Francúzska proti Holandsku bol oveľa zaujímavejší, keď Francúzi zdolali svojho súpera, ktorý hral v oslabení. Zápas skončil 4:0 a za Holandsko nastúpili dvaja hráči United – Daley BlindTimothy Fosu-Mensah. Obaja odohrali celý zápas. Tim bol navyše aj podľa viacerých odborníkov najlepším hráčom Oranjes.  Na druhý zápas Holandska nastúpil už iba Daley Blind. V zápase proti Bulharsku sa Daley prezentoval výborným výkonom. Jeho dve asistencie pomohli tímu Holandska pri výhre 3:1.

Victor Lindelof bol v zostave Švédska v oboch zápasoch. Zápas proti Bulharsku nedopadol dobre, pretože Švédsko podľahlo svojmu súperovi 3:2. Druhý zápas bol pre Victora aj pre jeho tím oveľa lepší. Lindelof sa prezentoval skvelou hrou v obrane a jeho tím tak vyhral proti Bielorusku 0:4.