25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Zlepšení bezpečnosti v tréninkovém centru

Na špatnou a neustále se zhoršující bezpečnostní situaci ve světě začali reagovat i fotbalové kluby. Výjimkou není ani Manchester United, který posílí bezpečnost ve svém tréninkovém centru.

V důsledku neustálých teroristických hrozeb požádal klub o povolení nainstalovat bezpečnostní rámy v tréninkovém centru AON. Nové brány, rámy i uliční patníky, jejichž cílem je zabránit neoprávněným osobám a vozidlům ve vstupu do supermoderního tréninkového centra, které patří k nejlepším v Evropě.

Tento krok je důsledkem vážných teroristických útoků v centru Manchesteru, kdy na popovém koncertě zemřelo 23 lidí a stovky dalších byly zraněny. Instalace bezpečnostních rámů je jezdím z prvních kroků, které vedení schválilo k posílení bezpečnosti jak hráčů, realizačního týmu tak i samotných fanoušků. Manchester United také jako první klub zaměstnal odborníka na boj proti terorismu, bývalého důstojníka manchesterské policie, aby spolupracoval s pracovníky ostrahy.

Klubové vedení sepsalo žádost o instalaci bezpečnostní prvků:

V rámci žádosti jsou navržena bezpečnostní opatření, včetně nových bran, rámů a bariér, která zlepší stávající bezpečnostní opatření tréninkového areálu. Tato úroveň zabezpečení je nutná kvůli vysokému kreditu Manchesteru United a zajištění bezpečnosti všech návštěvníků tréninkového komplexu

Mezitím Manchester United a FC Barcelona uspořádali charitativní zápas legend, při které uctili památku obětí nedávných teroristických útoku ve španělské Barceloně. Bryan Robson který koučoval tým United se vyjádřil takto:

Manchester si tím už prošel a proto chápeme, jak hrozné pocity prožívali lidé v Katalánsku při nedávných útocích. Každopádně jako dva světově nejznámější fotbalové kluby, můžeme využít sílu fotbalu a spojit lidi, abychom všem ukázali, že se terorismu nebojíme.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!