06/05/2021

Rezerva United nestačila na Tottenham, U18 porazila Stoke City

Manchester United U23 ve 3. kole Premier League 2 nestačil na Tottenham U23, kterému podlehl jednoznačně 3:0, zatímco mladíci Manchesteru United U18 ve druhém ligovém utkání porazili na domácím hřišti Stoke City U18 2:1.

Tottenham U23 – Manchester United U23 3:0 (3:0)

V základní sestavě Manchesteru United se opět objevil obránce Luke Shaw, který po zranění nabírá potřebnou fyzickou kondici. V sestavě United se objevil i útočník James Wilson, který rovněž dlouho marodil. Domácí Tottenham se do vedení dostal už v 11. minutě utkání a to když se pěknou střelou z dálky prosadil Marcus Edwards, který překonal Theo Richardsona v brance Rudých ďáblů. O pouhou minutu později udeřil londýnský celek podruhé. Na rohový kop Joe Pritcharda si naskočil Japhet Tanganga a hlavičkou navýšil vedení Spurs. V 25. minutě Tottenham přidal další branku a to když Timothy Eyoma posunul míč pro Pritcharda a ten prostřelil hostujícího brankáře. Manchester United se v závěru poločasu snažil o vstřelení snižující branky, ale Brandon Austin v brance Spurs skvělým zákrokem zneškodnil střelu Ethana Hamiltona a James Wilson v dobré pozici nedosáhl na centr Indy Boonena.

V úvodu druhého poločasu se do dobré příležitosti dostal domácí Shilo Tracey, který však naštěstí pro United pálil vedle. Neuspěl ani Edwards, jehož střelu zneškodnil Richardson. I Manchester si vypracoval solidní šance, nicméně střela Joshue Bohuie postrádala razanci a Scott McTominay nedokázal centr Demetri Mitchella usměrnit mezi tři tyče. V závěru utkání byli hosté aktivnějším týmem, ale ani Wilson a později Boonen nenašli střelecký recept na domácího brankáře. Zápas tak skončil jasným vítězstvím domácího týmu v poměru 3:0.

Záznam celého utkání:

11. Edwards, 12. Tanganga, 25. Pritchard

Pritchard, Tracey, Skipp – Shaw

Sestava Tottenhamu U23:
Austin – Eyoma, Bennetts, Skipp, Brown – Tanganga, Edwards, Pritchard, Sterling (78. Loft) – Amos (64. Duncan) – Tracey (87. Shashoua)

Sestava Manchesteru United U23:
Richardson – Olosunde, Warren, Tuanzebe, Shaw – Hamilton, Bohui, McTominay, Boonen – Mitchell – Wilson (78. Buffonge)

12 Swansea City U23 2 0 1 1 -2 1

Manchester United U18 – Stoke City U18 2:1 (1:0)

Jako první v utkání zahrozili hosté, slovenský brankář v brance United Alex Fojtíček však střelu Venancia Monteira z přímého kopu bravurně zneškodnil. Zhruba po půl hodině hry nebezpečně pálil domácí obránce Lee O’Connor, brankář Stoke City Male Deczki byl však na místě. O chvíli později neuspěl znovu Monteiro, který po přihrávce Krisztofera Szereta pálil vedle. Ve 42. minutě však udeřili hráči United. Po skvělé akci Angela Gomese a přihrávce Jamese Garnera se střelecky prosadil Aidan Barlow.

Hned v první minutě druhého poločasu centroval domácí Millen Baars a Nishan Burkart hlavičkoval přesně. Po hodině hry zahrál Ethan Galbraith v pokutovém území United rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Krisztofer Szereto. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a mladíci United se tak mohli radovat z prvních tří bodů v sezoně.

42. Barlow, 46. Burkart – 60. Szereto (pen)