Review: Manchester United – Leicester City 2:0

8

V rámci tretieho kola Premier League zavítali na Old Trafford Líšky z Leicesteru. Po tvrdom boji a urputnom bránení hostí United predsa len dokázali streliť dva góly a úplne zaslúžene berú do tabuľky ďalšie dôležité 3 body a so skóre 10:0 stále vedú anglický pelotón.

Pozitívnou správou je určite pomalý ale istý návrat Luka Shawa a Ashleyho Younga, ktorí odohrali svoje prvé minúty v sezóne za rezervu. Udalosťou v Manchestri v posledných dňoch bol však určite podpis ročnej zmluvy so švédskym kanonierom Zlatanom Ibrahimovićom, ktorý tak aj naďalej ostáva v radoch United. Jeho návrat sa odhaduje na koniec októbra/října.

Pokiaľ ide o základnú zostavu, tá sa od prvých dvoch kôl prakticky nezmenila, až na jeden post – Marcusa Rashforda v zostave vystriedal Anthony Martial. Výkop zápasu bol naplánovaný na 18:30 SEČ a hlavným rozhodcom bol Michael Oliver.

Domáci začali zápas pozvoľne, no približne po 15 minútach začali roztáčať kolotoč, ktorý robil hosťom značné problémy. Tí poväčšine nevyliezali z defenzívnej ulity a bránili sa zubami-nechtami. Po 18 minútach vyskúšal pozornosť Schmeichela v bráne ľavačkou Lukaku, jeho vyrazenú strelu doklepol do brány Mata, no pre milimetrový osfajd gól uznaný nebol. O minútu na to čechral loptu pred Schmeichela Martial, no Pogbovi chýbali ku gólu centimetre. Neprešli ani dve minúty a Mata mal opäť gól na kopačke, no fantastický Schmeichel ešte držal hostí nad vodou. Pogba bol strelecky veľmi aktívny a najmä z diaľky skúšal nachytať hosťujúceho brankára, ktorý bol však pozorný v 24. aj 34. minúte. Prvý polčas bol zo strany hostí vyložene iba defenzívnou záležitosťou, keď sa De Geu vyslali iba jedinú strelu. Pred výpraskom ich zachránil iba Schmeichel a občasná nepresnosť na kopačkách domácich.

Druhé dejstvo začalo v podobnom duchu, ako skončilo to prvé, a teda náporom United. Už v 51. minúte Martial nastrelil ruku Simpsona vo veľkom vápne a Oliver nám odpískal penaltu, ku ktorej sa postavil belgický bombardér Lukaku, no nepochodil, keďže ju kopol ideálne pre brankára. O päť minút sa k ofenzívnemu výpadu dostali hostia, ktorí zlyhali na De Geovi. Bola to skutočne veľmi ojedinelá ofenzívna snaha tímu, ktorý prišiel na Old Trafford brániť nulu. Zakončovať skúšal z veľkej diaľky aj hosťujúci Ndidi, no bol nepresný. Mourinho následne striedal a do hry postupne poslal Rashforda, Fellainiho a Lingarda, ktorí mali priniesť zmenu skóre. Marcus sa hneď prihlásil o slovo a po spolupráci s Pogbom vybojoval roh. Ten zahral Mkhitaryan presne na kopačku mladého útočníka, ktorý úplne nebránený pohotovou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – vrátane Schmeichela a skóre sa konečne menilo – 1:0. To však nebolo všetko. Striedajúci Jesse Lingard si na ľavej strane výborne zbehol, získal loptu a strieľanou prihrávkou ju posielal na bránu. Tú však tečoval Fellaini (ktorý bol v ofsajde), no rozhodcovia tentokrát prakticky jasnú situáciu pustili a United tak zaslúžene zvýšili na 2:0. Fantastické striedania v podaní Mourinha. V závere zápasu sme sa triasli o čisté konto, no v nadstavenom čase sa bravúrou vytasil De Gea a udržal nulu. Penaltu mohol odčiniť aj Lukaku, no nepremenil svoju šancu v závere, a tak sa zápas skončil výhrou domácich United 2:0.

Pozitíva

• výborné, a najmä gólové striedania v podaní manažéra,
  • gól Marcusa Rashforda, ktorý si ho za parádny úvod sezóny určite zaslúžil,
  • jasná dominancia v zápase a prelomenie betónu hostí.

Negatíva

• penalta v podaní Romela Lukakua,
  • zapískaný a odmávaný ofsajd Matu, ktorý bol skutočne hraničný a myslím si, že gól byť uznaný mal, keďže podobné situácie sa púšťajú veľmi často,
  • skôr pre fans konkurencie – pustený jasný ofsajd Fellainiho.

Manchester United: De Gea – Valencia (C), Bailly, Jones, Blind – Pogba, Matić – Mata (67´ Rashford), Mkhitaryan (74´ Fellaini), Martial (76´ Lingard) – Lukaku

Lavička: Romero, Darmian, Smalling, Lingard, Herrera, Fellaini, Rashford

ŽK: 54´ Mkhitaryan

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs – Mahrez, James, Ndidi, Albrighton (60´ Gray) – Okazaki (60´King) – Vardy (76´ Slimani)

1 Žlté karty 2

Čaká nás reprezentačná prestávka, po ktorej sa United predstavia na bet365 Stadium proti domácim Stoke City. Zápas sa odohrá v sobotu 9. septembra/září o 18:30 SEČ. Verme, že po reprezentačnej prestávke sa hráči vrátia bez šrámov a naďalej budú zaznamenávať trojbodové zárezy.

Zdroje: whoscored.com, premierleague.com