Hodnotenie: Manchester United – Leicester City

137

Dnes mi to připomínalo zápas z minulé sezony, kdy jsme celý zápas bušili do soupeře a z mraku šancí jsme naši převahu nedokázali přetavit ve vítězství. No dnes to nebyl tento případ. I přes neproměněnou penaltu Lukaka jsme cestu ke třem bodům našli a pokračujeme ve stoprocentní jízdě.

David De Gea –  Podal tradičně spolehlivý výkon. Převážně se hrálo na druhou bránu, a tak neměl moc práce. V poslední minutě předvedl fantastický zákrok a tím si udržel třetí čisté konto v řadě. 7/10

Antonio Valencia (C) – Zejména v první poločase jsme útočili po křídlech, takže byl v časté permanenci. Dnes byla jeho finální fáze mizerná, nedal snad jediný pořádný balon do vápna. Směrem dozadu není co vytknout, ale je třeba zlepšit útočnou fázi. 6/10

Eric Bailly – První dva zápasy se mi líbil spíše Jones, no dnes se spíš přikláním k Ericovi. Především v prvním poločase předvedl skvělý výkon, kdy neprohrál jediný souboj a veškerá útočná snaha Leicesteru přišla v niveč. 8/10 MOTM

Phil Jones – Třetí zápas a třetí perfektní výkon. Celá obrana pracuje dobře a Jones je toho určitě důvodem. Jen doufejme, že mu vydrží zdraví. Jednou ho ve vápně obešel Mahrez, jinak vše ok. 8/10

Daley Blind – Na levé straně to dneska žilo. Daley dnes podal dobrý výkon a byl velice aktivní dopředu. Dokonce bych řekl, že aktivnější než Valencia. Ale stejné jako u Antonia. Bídná finální fáze. Spousta možností a nic z toho. Ve druhém poločase se k životu probudil Mahrez a několikrát Daleymu zatopil. 6/10

Nemanja Matić – Proti West Hamu nás navnadil famózním výkonem a nyní jsou očekávání na každý zápas vysoká. Opět podal výborný výkon. Má vynikající poziční hru, ví kdy vystoupit a kdy ne, umí rozehrát a nebojí se hrát i směrem dopředu. Párkrát zkazil nahrávku. 8/10

Paul Pogba – V první poločase hýřil aktivitou a pálil o sto šest a mnohdy nechybělo moc. Ve druhém poločase se trochu vytratil, a i díky tomu nám vázl přechod do útoku. 7/10

Juan Mata – Ze začátku se pořád nabízel a byl v pohybu. Postupem času šel výkon dolů a dopředu toho moc nevymyslel. 6/10

Henrikh Mkhitaryan – Tři zápasy a pět asistencí. Solidní počin na ofenzivního záložníka. Dneska se snažil a bojoval i směrem dozadu. Občas mi přijde trochu laxní při přebírání míče a nechá se snadno odstrčit, čímž přijde o míč. Od tohohle kluka čekám víc, protože vím, že to v něm je. 7/10

Anthony Martial – Žádný uraženecký manýry, že nehraje, ale tvrdá práce a skvělé výkony na hřišti ho vynesly do základní sestavy. Po právu. V prvním poločase se mi s Baillym líbil nejvíc. Bylo vidět, že je při chuti a neustále se nabízel. Ve druhém poločase s aktivitou neustával, ale nějak to drhlo celému týmu. 7/10

Romelu Lukaku – Dnes slušný výkon. Na hrotu se pral jako tygr a spíš víc soubojů vyhrál, než prohrál. Podržel míč, občas se zapojil do kombinace a neustále číhal ve vápně na svoji příležitost. V 53. minutě neproměnil pokutový kop, za co si pochvalu rozhodně nezaslouží, protože to kopl mizerně. V závěru měl ještě jednu šanci, ale nedal. 7/10

Striedajúci hráči:

Marcus Rashford –  Přišel, aby rozhodl. Splnil. V závěru zápasu se hrálo na udržení výkonu, takže už to nebylo tolik o útoku. 8/10

Marouane Fellaini – Na hřiště přišel s úkolem vyztužit střed pole. Jenže Fellé k tomu přidal navíc pojišťovací branku na 2:0. Na hřišti nikomu nic nedaruje a po všem jde po hlavě. Ta bojovnost u něj se mi líbí. 7/10

Jesse Lingard – Přišel na posledních čtrnáct minut. Nahrál na druhý gól. Víc nebylo třeba. 6/10