PL2: United – Swansea 1:1

0

Manchester United U23 ve 2. kole Premier League 2 remizoval na domácím hřišti v Leigh Sports Village se Swansea U23 1:1.

Utkání přihlíželo 2 136 diváků, kteří v základní sestavě mohli vidět po zranění rozehrávající se hráče prvního týmu United – Luke Shawa a Ashleyho Younga. V brance domácích pak nastoupil Joel Castro Pereira.

Už ve 3. minutě utkání musel ze hřiště obránce Ro-Shaun Williams, který dostal úder do hlavy. Na hřišti jej nahradil Tyrell Warren. V 8. minutě utkání mohl jít Manchester United do vedení a to když kapitán hostů Joe Rodon v pokutovém území fauloval Joshue Bohuie a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Demetri Mitchell, ale míč poslal vedle tyče hostující branky. United byli v prvním poločase aktivnějším týmem, ale do žádných větších šancí se hráči jeho celku nedostali.

V úvodu druhého poločasu, konkrétně v 53. minutě utkání, se do vedení dostali hráči Swansea a to zásluhou bývalého hráče akademie Manchesteru United Kenjiho Gorré, který překonal Joela Castra Pereira v brance Rudých ďáblů střelou z hranice pokutového území. Blízko vyrovnání byl o několik minut později Demetri Mitchell, jehož střelecký pokus se odrazil od břevna hostující branky. Zhruba po hodině hry ze hřiště odešli Shaw a Young, které nahradili Tosin Kehinde a Joe Riley. Manchesteru United se přeci jenom podařilo vyrovnat a to v 79. minutě, když se střelou zblízka prosadil belgický záložník Indy Boonen. Zápas tak skončil remízou 1:1.