26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Matic: United je největší klub za který jsem hrál

Nemanja Matič tvrdí, že Manchester United je největší klub za který doposud hrál a že částečným důvodem, proč se připojil k Rudým ďáblům, je José Mourinho.

V dresu slavnějšího manchesterského celku srbský internacionál debutoval minulou neděli při výhře 4-0 nad West Ham United. Ještě když spolu s Mourinhem působil v londýnské Chelsea, podařilo se mu vyhrát Premier League a nyní doufá, že se mu tento úspěch podaří zopakovat i v dresu Manchesteru United.

Mourinho pro mě byl a stále je velmi důležitý. Přivedl mě z Benficy do Chelsea a nyní jsem za ním odešel do Manchesteru United, je důvodem, proč jsem zde přišel, samozřejmě důvodem je i klub, Manchester United, nemusíte se dvakrát rozmýšlet, jestli sem chcete přijít. Moje rozhodování bylo velmi rychlé a jednoduché.

Když byl Matič tázán, jestli je Manchester United největší klub za který hrál, odpověděl jasně:

Rozhodně, všichni vědí, o čem je Manchester United. Když se řekne Manchester United, všichni cítí ten rozdíl. Chelsea je také velký klub, Benfica je největší klub v Portugalsku, ale Manchester je Manchester. Když jsem první den přišel, cítil jsem, že když něco potřebujete, lidé Vám pomohou, každý den. A fanoušci, ti jsou pro klub velmi důležití. Po každém tréninku na nás čekají za tréninkovými prostory, aby se s námi mohli vyfotit anebo získali náš podpis. Myslím, že tenhle klub se řadí k těm úplně největším na světě. Možná existují ještě dva nebo tři podobné kluby.

Matič ve svém prvním zápase za Rudé Ďábly všechny ohromil a získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Na pozici defenzivního záložníka hraji již spoustu let a i na dále se budu snažit odvádět tu nejlepší práci. Když budu mít možnost vyrazit dopředu, nebo udělat něco navíc, udělám to, ale jak spoluhráči, tak fanoušci vědí, že mou úlohou je do týmu přinést rovnováhu a dobře bránit. Myslím, že se stále mohu zlepšovat a chci se zlepšovat. Každý má možnost udělat pro tým něco navíc, nikdo Vám nemůže říct, abyste se nepohnuli dva metry vpravo nebo vlevo, jestliže to pomůže týmu, musíte to udělat. A jestli to přinese výsledek, je to dobré jak pro klub tak pro fanoušky. Když budu mít po čas sezóny možnost jít dopředu a připsat si nějaký ten gól, udělám to.

zdroj: skysport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!