Review: Swansea – Manchester United 0:4

23

Ve druhém kole jsme zavítali na půdu Swansea, ta v prvním kole uhrála cennou remízu proti Southamptonu, jenže za celý zápasy nevyprodukovala jedinou střelu na bránu. Bylo tak naší povinností si odvést tři body a nějaké ty branky k tomu. Vše se povedlo. I když to dlouho bylo relativně otevřené utkání. V závěru jsme během čtyř minut vstřelili tři branky a po dvou kolech máme skóre 8:0 a první místo.

Minulý týden předvedli Rudí Ďáblové perfektní výkon a něco podobného se očekávalo i dnes. Dnešní soupeř není z kategorie těch silnějších, ale jak je známo, v Premier League může porazit každý každého. Ovšem jestli chceme pomýšlet na ty nejvyšší příčky, tak tyhle zápasy prostě musíme vyhrávat. Jose Mourinho vyslal od úvodní minuty identickou sestavu jako minule. Vítězná sestava se přeci nemění.

Zápas nám začal hned zostra. Hned ve 3. minutě chtěl Eric Bailly zažehnat nebezpečí, míč nešťastně nakopl do Ayewa a ten pelášil až k bráně, kde mu centr sklouzl po nártu a střela se otřela o břevno. V 10. minutě přišla naše první velká šance. Juan Mata poslal nadýchaný centr do vápna ze standardní situace, na který si naskočil Phil Jones, bohužel balon trefil ramenem pouze do břevna.  Poté se dlouho nic zajímavého nedělo. Až v 36. minutě domácí zadák Mawson nakopnutý míč od Blinda prodloužil za sebe, kde našel přesně Rashforda, který mířil sám na Fabiánského. V souboji z očí do očí, ale tristně selhal, když míč nepochopitelně loboval přesně do brankaře. Ve 42. minutě z nenápadné akce klidně mohl skórovat Mata. Pogba šel do souboje s Fabiánským, tomu balon vypadl přesně k Matovi, jenž balon neuklidil do odkryté brány. Až v první minutě nastaveného času jsme se dočkali. Paradoxně po rohovém kopu, což rozhodně není naše silná stránka. Daley Blind nalezl osamoceného Pogbu, jeho důraznou hlavičku s velikou námahou vytáhl Fabianski na břevno a od tam se balon odrazil na čáru, kde Eric Bailly předvedl svůj typický obranný důraz a dorazil míč do brány 1:0!

Ve druhém dějství se začalo v poklidu, kdy se dlouho nic zajímavého nekonalo. Sice jsme převážně kontrolovali hru, ale Swansea se postupem času osmělovala a přišlo i varování, že výhru zadarmo nedostaneme. V 60. minutě Carroll nacentroval míč do vápna na úplně volného Abrahama, ten hlavičkoval nad bránu. Ale to bylo tak nějak vše dopředu od slabé Swansea. Přispěla k tomu i perfektní hra obranné čtveřice společně s Matičem. V 75. minutě Mourinho poslal na hřiště Fellainiho s Martialem. To se ukázalo jako rozhodující prvek. V 80. minutě Mkhitaryan výbornou přihrávkou nalezl Lukaka osamoceného před golmanem a Romelu se nemýlil 2:0. Prakticky ihned po rozehrávce laxní nahrávku domácích zachytil Pogba, míč posunul na Mkhitaryana, ten míč potáhl a před vápnem ho náramně posunul za obranu Pogbovi, který exklusivním lobem překonal brankáře potřetí. Ve smrtící čtyřminutovce jsme udeřili ještě jednou. Lukaku na vlastní polovině podržel míč a posunul ho na Pogbu, jenž v situaci tři na dva vyslal Martiala, což byla pro Tonyho lahůdková situace jeden na jednoho a úprava skóre na konečných 4:0.

• ve druhém poločase jsme si první šanci vypracovali až v 80. minutě, dlouho jsme mlčeli

Swansea: Fabianski – Naughton, Fernandez, Bartley (Routledge 67′), Mawson, Olsson – Fer, Carroll, Mesa (Narsingh 67′) – Ayew, Abraham (McBurnie 82′)

Lavička: Nordfeldt, van der Hoorn, Rangel, Routledge, Narsingh, Fulton, McBurnie

Žluté karty: Fer

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Blind – Matič, Pogba – Mata (Fellaini 75′), Mkhitaryan (Herrera 85′), Rashford (Martial 75′) – Lukaku

4 Zásahy brankářů 1

Příštím soupeřem nám bude Leicester, který přivítáme na svém stadion 26.8 v 18:30. Zápas by opět měla vysílat televizní stanice Digisport.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Swansea – Manchester United
Ďalší článokU18: West Bromwich Albion – United 4:2