Mourinho po víťazstve nad Labuťami

37

United zaznamenali v druhom zápase sezóny druhú výhru v pomere 4-0 a Mourinho môže byť zatiaľ s výkonom svojich zverencov spokojný.

Dobrý záver zápasu

Mali sme dobrý záver zápasu, ale v posledných minútach to bolo kvôli tomu, že súper prehrával a snažil sa získať loptu. Reálny obraz hry sme mohli vidieť počas prvých 75 minút, 1-0 a zápas bol otvorený. Na lavičke som cítil, že hru máme pod kontrolou a na lopte sme boli sebavedomí. Vyhrávali sme 1-0, ale nebránili sme výsledok. Namiesto toho sme sa snažili streliť viac gólov, ale zápas bol stále otvorený. Teším sa z takéhoto ťažkého zápasu a som rád, že sme v závere zápasu dokázali potrestať slabé chvíľky súpera.

Druhé víťazstvo 4-0

Myslím si, že sme teraz sebavedomejší a v obidvoch zápasoch sme vyhrávali cez polčas 1:0. Druhý polčas sme však začali v takom štýle, že na víťazstvo by sme nepotrebovali ani čisté konto. Snažili sme sa mať zápas pod kontrolou, držať loptu na našich kopačkách a vytvárať si šance. To sa nám podarilo v obidvoch zápasoch. Hráči, ktorí nastúpili z lavičky si tiež počínali dobre. Teraz je pre mňa jednoduché robiť zmeny a rozhodnutia. Vďaka hráčom vyzerá aj manažér lepšie a ja im ďakujem za ich skvelý prístup. Ďakujem aj tým, ktorí sa nedostali do zostavy, lebo všetci vieme, že na to aby sme tento rok dokázali niečo špeciálne potrebujeme široký káder.

Nie vždy sa darí

Slovo, ktoré momentálne najlepšie opisuje môj tím, je sebavedomie. Hráči sú sebavedomí, začiatok zápasu je z našej strany sebavedomý a takisto aj začiatok druhého polčasu. Ešte chcem vidieť ako budeme reagovať, keď budeme prehrávať. Lebo keď v zápase prehrávate a snažíte sa otočiť výsledok, to je úplne iná situácia. Momentálne hrá všetko v náš prospech. Ale nie vždy ide všetko ako po masle a na to musíme byť pripravení.

Na týchto víťazstvách môžeme stavať

Minulý rok sme mali v tomto čase na konte tiež šesť bodov a nakoniec sme skončili šiesty. Takýto úvod sezóny ešte nič neznamená. Pre mňa je dôležité, že sme v týchto zápasoch predviedli dobrý výkon a v tom musíme pokračovať. Nepáči sa mi, keď niektorí ľudia hovoria, že to boli ľahké zápasy. Tento tím má konzistenciu a sebavedomie a s tým musíme ísť ďalej.