PL2: Leicester City – United 0:1

5

Manchester United U23 v prvním zápase nové sezony Premier League 2 zvítězil nad Leicesterem City U23 na jeho hřišti 1:0 zásluhou branky Demetri Mitchella z přímého kopu.

Manchester United U23 poprvé v soutěžním utkání vedl nový trenér Ricky Sbragia. V základní sestavě se objevil i Demetri Mitchell, který se zúčastnil s prvním týmem United předsezonního turné, a byl to právě on, kdo se v utkání dostal do první vážnější šance. Jeho střelu z přímého kopu však zlikvidoval brankář Iversen. United byli od této chvíle aktivnějším týmem. V 22. minutě se ke střele v pokutovém území domácích dostal Matty Willock, jehož tečovaná střela skončila na tyči branky Leicesteru. V závěru prvního poločasu se už nic zajímavého nestalo a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhého poločasu byl blízko vstřelení branky Hamza Choudhury, který obešel Williamse, nicméně svojí střelu nedokázal vměstnat mezi tři tyče. V 62. minutě zahrával po faulu Roberta Hutha na Joshe Bohuie přímý kop Demetri Mitchell a míč skončil v horním rohu branky – 0:1. Hned vzápětí přiťukl Indy Boonen míč pro McTominaye, který však střílel přímo do náruče brankáře Iversena. McTominay zkoušel štěstí i v 70. minutě po rohovém kopu Tosina Kehindeho, ale opět neúspěšně. Domácí Leicester se snažil o vyrovnání, ale do žádných vážnějších šancí se nedostal. Za zmínku stojí hlavička George Thomase po centru Joshe Gordona z 85. minuty utkání, která však skončila nad břevnem branky Kierana O’Hary. V závěru utkání se však brankář Manchesteru United blýskl skvělým zákrokem proti střele Connora Wooda, kterou vytěsnil nad břevno. Manchester United uhájil jednobrankové vedení až do konce a mohl se tak radovat z prvních tří ligových bodů.