Review: Manchester United – West Ham 4:0

29

V prvním kole nového ročníku jsme přivítali West Ham, který nastoupil i s novými hráči v sestavě Hartem, Zabaletou, Arnautovičem a hlavně Chicharitem. No nebylo jim to nic platné, protože dnes na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Skvělý výkon okořeněný čtyřmi krásnými góly pasuje Manchester United aktuálně na první místo v tabulce.

Dlouhé čekání skončilo a kolotoč Premier League se vrátil i na Old Trafford. Jose Mourinho zvolil ofenzivní rozestavení 4-2-3-1 a v sestavě udělal celkem pět změn oproti Realu. Náš soupeř s lodivodem Slavenem Biličem zvolil totožné rozestavení.

Zápas začal ve velkém tempu, a i když jsme v prvních desíti minutách neviděli žádnou zajímavější akci, pochoďák to určitě nebyl. Poté se v Divadle snů rozpoutala mohutná ofenzíva v podání Rudých Ďáblů. Kladiváři nestíhali a první šance na sebe nechala čekat do 18. minuty. Rychle rozehranou standardku na půlce si přebral Mkhitaryan, který posunul míč za obranu Matovi a ten v blízkosti Joa Harta poslal míč před odkrytou bránu, kde Lukaku bohužel neprotlačil balon do brány přes bránící hráče. V 27. minutě Pogba jako přes kopírák poslal Matu za obranu a ten hledal do prázdné brány opět Lukaka, před kterým zakročil bránící hráč. Do třetice se fanoušci konečně dočkali. Matič výborně zblokoval rozehrávku ve středu hřiště, míč si přebral Rashford, jenž přeběhl přes půl hřiště a naservíroval ho na zlatém podnose Lukakovi, který se ve své první velké šanci nemýlil 1:0. Vedení domácí hráče uspokojilo a tempo trochu opadlo a v nastaveném čase mohl přijít trest. Hostující Mark Noble ve vápně narazil balon proti noze Fernandesa a ten ho napálil přímo doprostřed, kde byl připlavený De Gea.

Cíl do druhého poločasu byl určitě přidat rychle druhý gól a dohrát utkání v klidu bez nervů. Rashford sice v 50. minutě bránu ještě minul. V 52. minutě se ale po standardní situaci prosadil opět Romelu Lukaku 2:0. Stejně jako v prvním poločase nás West Ham mohl potrestat za naši pasivitu po vstřelené brance, Arnautovič naštěstí pro nás hlavou trefil pouze břevno. V 62. minutě mohl po rychlé akci přidat třetí branku Lukaku, ale jeho střelu výborně zblokoval Zabaleta. V 66. po zaseknutí na střed Marcus Rashford obstřelem na zadní trefil pouze tyč. O pět minut později se ve velké šanci ocitl Daley Blind, jenže koníčkem těsně přestřelil. Závěrečné minuty se už jen dohrávali, i přesto jsme vstřelili ještě dvě branky. Anthony Martial se v 87. minutě po skvělé přihrávce od Mkhitaryana ocitl sám před Hartem a s ledovým klidem zakončil 3:0. To nebylo vše. Poslední slovo si vzal Paul Pogba, ten střelou zpoza vápna obstřelil bezmocného Harta a upravil konečný stav na 4:0.

Pozitiva

• Lukaku první ligový zápas 2 góly,
  • skvělý výkon stoperské dvojice, nejvíc se mi dnes líbil Jones a Matič,
  • v posledních sezonách to byl problém, ale dnešní čtyři góly jsou skvělý počin.

Negativa

• po prvních dvou gólech jsme trochu polevili a West Ham mohl vždy skórovat a dostat se do zápasu,
  • ještě pět minut před koncem jsem zde chtěl napsat, že pouze dvě vstřelené branky je málo, ale čtyři jsou dobré, dnešní výkon se mi líbil a těžko se mi dnes něco kritizuje.

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Blind – Matič, Pogba – Mata (Fellaini 76′), Mkhitaryan (Lingard 86′), Rashford (Martial 80′) – Lukaku

Lavička: Romero, Darmian, Smalling, Herrera, Fellaini, Lingard, Martial

Žluté karty: Bailly, Valencia

West Ham: Hart – Zabaleta, Reid, Ogbonna, Masuaku (Cresswell 81′) – Noble (Rice 61′), Obiang – Fernandes (Sakho 60′), Arnautovič, Ayew – Chicharito

1 Zásahy brankárov 2

Naším dalším soupeřem bude Swansea, která ve svém prvním utkání remizovala 0:0 na půdě Southamptonu. Zápas se hraje na Liberty Stadium v sobotu 19.8 v 13:30. Živý přenos opět nabídne televizní stanice  Digisport.

Zdroj: whoscored.com

Review pre vás napísal nový redaktor: luisnani1017

Predchádzajúci článokCarrick: Budeme bojovat na všech frontách
Ďalší článokHodnocení hráčů: Manchester United – West Ham