Review: Real Madrid – Manchester United 2:1

81

V prvom súťažnom zápase novej sezóny sa United predstavili na neutrálnej pôde v macedónskom Skopje, kde v súboji o Super pohár vyzvali víťaza Ligy Majstrov, Real Madrid. Biely balet si v zápase vytvoril dvojgólový náskok a ten si aj napriek Lukakuovmu gólu dokázal postrážiť.

Do dnešného zápasu nastupovali tímy, ktoré mali za sebou výrazne odlišnú predsezónnu prípravu, nielen s ohľadom na výsledky, ale aj predvádzané výkony. Oba tímy sa stretli pred pätnástimi dňami v rámci americkej Tour a Diabli zápas vyhrali po asi najhorších penaltách, aké sme kedy mohli vidieť. Tentokrát však obe mužstvá nastupovali v plnej sile, azda s výnimkou Ronalda, ktorý zostal len na lavičke náhradníkov.

Aj napriek veľkej šanci Balea už v 3. minúte, zvládli úvod zápasu lepšie hráči United. Držali loptu na svojich kopačkách a Real zatvorili na vlastnej polovici, no ich aktivita nepriniesla žiadny úspech. Následne sa hráči Madridu posunuli o niečo vyššie,Diablov tak dostali pod tlak a prevzali kontrolu nad zápasom. Do ďalšej veľkej šance sa tak dostal Casemiro, ktorý po rohu trafil brvno a o pár minút neskôr pálil nepresne z hranice šestnástky po nevydarenom Darmianovom odkope. Brazílčanov moment však prišiel už v 24. minúte, keď si v hraničnej situácii nabehol za obranu United a zakončil Carvajalov krásny pas: 1-0. Real po vstrelenom góle aj naďalej držal loptu na svojich kopačkách a hráči United sa zatiahli pred vlastnú šestnástku. Svoju prevahu ale nedokázali hráči Bieleho baletu pretaviť do gólu a väčšina ich streleckých pokusov bola zablokovaná. Na opačnej strane sa tesne pred koncom polčasu dostal do šance Lukaku, no jeho hlavička nenarobila Navasovi žiadne problémy.

José si svoju prvú zmenu pripravil hneď na začiatok druhého polčasu, keď nevýrazného Lingarda nahradil Rashford, ktorý mal za úlohu oživiť našu ofenzívnu hru. Real však pokračoval vo svojej prevahe z prvého polčasu a hoci Kroosov pokus De Gea dokázal vyraziť na roh, na druhý gól sme pridlho nečakali. V 52. minúte sa po peknej kombinácii s Baleom dostal do šance Isco a ten pohodlne zvýšil na 2-0. Odpoveď zo strany United prišla okamžite, Pogba sa dostal do dobrej pozície a Navas jeho hlavičku vyrazil len pred seba, kde číhal Lukaku, ale Belgičan svoju obrovskú šancu trestuhodne nevyužil. Potrestať toto zaváhanie mohli hneď dvaja hráči Realu, najprv napálil Bale loptu do brvna a následne Benzema, ktorý nedokázal usmerniť nebezpečný center do De Geovej brány. Medzitým si Mourinho prichystal ďalšie striedanie a Herrerove miesto zaujal Fellaini. A práve Marouane zohral dôležitú úlohu pri góle United. Zabojoval o už takmer stratenú loptu a po tvrdej strele Matića dorážal do odkrytej brány Lukaku, ktorý znížil na priebežných 2-1. Od tohto gólu sa Josého zverenci prebrali a obrovskú šancu na vyrovnanie mal Rashford, Marcus ale v súboji jeden na jedného s Navasom neuspel. Po zvyšok zápasu bola hra kúskovaná pre dlhé ošetrovanie krvácajúceho Fellainiho, viaceré striedania a ostré súboje končiace sa žltými kartami.