Mourihno po prehre s Realom Madrid

86

Real Madrid dokázal poraziť Manchester United 2:1 a získal trofej za víťazstvo v Európskom superpohári. V tomto článku vám prinášame Mourinhove vyjadrenie k tomuto zápasu.

Celkové zhodnotenie

Myslím si, že sme si počínali dobre. Prehrali sme 2:1, takže môžeme vidieť, že to bol tesný výsledok. Jeden gól padol z ofsajdu, takže s dobrým videorozhodcom by to bolo 1:1 a išli by sme do predĺženia. Real mohol dať viac gólov a takisto my sme mohli dať viac gólov. V polke prvého polčasu bola pasáž, v ktorej dominovali. Medzi 20 a 40 minútou predvádzali najlepší futbal, ktorý vyústil do gólu Casemira. Zaslúžili si skórovať. Gól dali v čase, keď dominovali, kontrolovali loptu a robili nám veľké problémy, ale gól padol z ofsajdu. Myslím si, že sme začali dobre a kontrolovali sme hru, ale po 20 minútach sa to zmenilo a Real bol lepší ako my. V polke druhého polčasu sme zase dominovali my. V druhom polčase sme im robili problémy. Potešila ma naša reakcia. Hrali sme proti tímu, ktorý je plný fantastických hráčov a o výsledok sme bojovali skoro až do konca. Skoro až do konca preto, lebo keď Cristiano Ronaldo prišiel na ihrisko, tak rozhodca sa rozhodol ukázať tomuto veľkému hráčovi rešpekt a potom už bolo po zápase, lebo vždy keď chcel Cristiano priamy kop tak rozhodca zapískal. Ale bojovali sme a moji hráči môžu odísť optimistickí a hrdí. Samozrejme sme aj sklamaní, lebo tak to je, keď prehráte.

Fellainiho bojovná povaha

Mám skvelý tím a Marouane je stelesnením tohto tímu a ducha, ktorého máme. Prehrávali sme 2:0 proti skvelému tímu a hneď potom sme mali dve veľké šance po sebe, kedy sme mohli dať gól do prázdnej brány. Bola to skvelá reakcia na gól a potom sa nám podarilo vyrovnať. Marouane bol zranený, ale pokračoval v zápase. Potom mal šancu Rashford a ostávalo mu prekonať už iba brankára. Bojovali sme až do príchodu Cristiana Ronalda. Musím povedať, že som šťastný, lebo aj keď sme prehrali zápas a prišli o pohár, neprišli sme o celú sezónu. Sezóna ešte len začína, v nedeľu začína aj Premier League a môžem povedať, že teraz sme na tom lepšie ako minulú sezónu, keď sme vyhrali Európsku ligu.

Štyria obrancovia

Vzadu môžeme hrať so štyrmi, ale aj s piatimi obrancami. V príprave sme sa snažili zdokonaliť veci, ktoré bežne v zápase robíme a takisto vyskúšať si veci, ktoré sme doteraz nerobili. Veľa tímov hrá s tromi obrancami a dvoma wingbackmi. My sme tak hrali proti Sampdorii a LA Galaxy, lebo možno to počas sezóny využijeme.

Matič priniesol kvalitu do stredu poľa

Ukázal skvelú osobnosť, skvelého ducha. Hral naozaj veľmi dobre proti silnému tímu, ktorý si rýchlo posúval loptu a často prehusťoval stred poľa, takže bolo ťažké s nimi držať krok. Ale Nemanja dokázal predviesť veľmi dobrý výkon. Bol dobrý, keď sme nemali loptu a takisto, keď sme mali loptu, robil presne to, čo od neho chcem. Jednoducho prihrávať loptu, dodávať hre rovnováhu a rozohrávať z hĺbky poľa. Predviedol svoje skúsenosti na najvyššej úrovni a hre dodal stabilitu.

Lukakuov výkon

Je náročné hrať proti tímu, ktorý dominuje v držaní lopty. Snažil sa. Samozrejme, minul odkrytú bránku, ale potom dal gól a dokázal bojovať s dvoma strednými obrancami. Som rád, keď vidím ako zapadol do tímu.