18/06/2021

Mladíci United obsadili na Otten Cupu až šesté místo

Letošní ročník mládežnického turnaje Otten Cup, který každoročně pořádá holandský fotbalový klub PSV Eidhoven, Manchesteru United U19 příliš nevyšel a skončil až na šestém místě.

Otten Cup probíhá každoročně od roku 1947 a vždy se jej účastní celkem osm týmů z celého světa. Letošního ročníku turnaje se zúčastnili Inter Milán, Borussia Mönchengladbach, Manchester United a Cruzeiro (skupina A) a Estudiantes de la Plata, RSC Anderlecht, PSV Eidhoven a Paris Saint-Germain (skupina B). Každý zápas se hraje ve formátu 2×30 minut.

Manchester United – Cruzeiro 2:0
V prvním utkání turnaje tým Manchesteru United U19 narazil na brazilské mladíky z týmu Cruzeira. Skóre utkání otevřel v 38. minutě švýcarský útočník Nishan Burkart, který využil přihrávky Williamse. V 60. minutě pak dal konečnou podobu výsledku obránce Lee O’Connor, který se prosadil po fantastické individuální akci. To už brazilský tým dohrával bez vyloučeného Lucase da Souzy.
Základní sestava United: Moutha-Sebtaoui; Ercolani, Spratt, Dunne, O’Connor, Williams; Garner, Levitt, Burkart, Barlow, Greenwood.

Manchester United – Borussia Mönchengladbach 0:1
V druhém utkání turnaje nastoupili mladíci United proti stejně starému výběru německé Borussie Mönchengladbach. O osudu utkání rozhodl už ve 4. minutě utkání Alper Arslan, který tvrdou ranou k tyči překonal brankáře Mouthu-Sebtaouie v brance Rudých ďáblů. Největší šanci United měl v zápase Aidan Barlow, jehož střelu zneškodnil brankář Langhoff.
Základní sestava United: Moutha-Sebtaoui; Ercolani, Bernard, O’Connor, Williams, Laird, Garner, Barlow, McGhee, Baars, Burkart.

Manchester United – Inter Milán 0:3
V posledním zápase základní části turnaje Manchester United U19 nestačil na favorita turnaje italský Inter Milán, kterému podlehl vysoko 0:3. Manchester svému soupeři dlouho odolával a nebyl výrazně horším týmem. V závěru utkání se však italský celek během šesti minut prosadil třikrát a rozhodl tak o svém vítězstvím. Brankovými střelci byli Emmers, Merola a Odgaard.
Základní sestava United: Thompson; Laird, Ercolani, Dunne, O’Connor, Spratt; Levitt, Garner, Baars, Bughail-Mellor, Greenwood.

Manchester United – RSC Anderlecht 0:2
V zápase o páté místo nastoupili mladíci Manchesteru United proti mladíkům z Anderlechtu Brusel. Úvodní branku utkání vstřelil v 6. minutě utkání Jakub Kiwior po rohovém kopu. Na konečných 2:0 upravil v 47. minutě Loris Tinelli, který dorazil do sítě střelu jednoho ze svých spoluhráčů.

Manchester United U19 na turnaji obsadil celkové šesté místo, což je pro mladíky anglického celku určitě zklamáním. Ve třech ze čtyř utkání navíc United nedokázali vstřelit ani jednu branku. Na druhou stranu dostali v sestavě United příležitost teprve 15-letí hráči jako např. Teden Mengi, Anthony Elanga nebo Mason Greenwood, kteří by mohli dostat příležitost i během ligové sezony. Celkovým vítězem turnaje se stali mladíci Inter Milán, kteří ve finále porazili na pokutové kopy PSV Eidhoven poté, co v základní hrací době skončil zápas bezbrankovou remízou.

Zdroj: academymanutd.com, psvjeugd.nl