McTominay a jeho prvý gól

1

Scott McTominay skóroval svoj prvý gól za prvý tím Manchesteru United pri víťazstve 3:0 nad Valerengou v Osle. Mladík si nepochybne jeho prvú predsezónnu prípravu užíva.

Prišiel som s prvým tímom, aby som nastúpil a odohral nejaké zápasy v príprave a potom som skóroval aj môj prvý gól za seniorov. Bol to najlepší pocit na svete. Je to najlepší moment môjho života, jednoducho chcete toho viac a viac. To je to, kvôli čomu trénujete každý deň, rozvíjate sa. Teraz si to užívam a chcem sa posúvať vpred, aby som urobil maximum. Lopta sa odrazila ku mne, a tak som ju jednoducho umiestnil do vzdialenejšieho rohu brány. Bolo to brilantné. Ako som povedal, bol to najlepší pocit. Valerenga bol skutočne dobrý tím. Prvý polčas bol náročný. V prvých 20 minútach sa ťažko prekonávali a bolo ťažké držať loptu, ale nakoniec sa ukázala naša kvalita a skórovali sme, bola to príjemná noc.

McTominay hovoril aj o výhodách toho, že je obklopený skúsenejšími spoluhráčmi.

Pre mňa je to úžasné, že tu môžem byť s nimi. Sledovať, ako sa pripravujú, čo robia pred zápasmi a počas tréningov. Sledujem hráčov, ako Paul Pogba alebo Michael Carrick, ktorí sú na mojej pozícii a snažím sa od nich naučiť toľko koľko sa len dá. Nemohol by som byť na lepšom mieste.

Na otázku, akú najlepšiu radu dostal od svojich skúsenejších spoluhráčov, odpovedal:

Byť sám sebou, hrať to čo vieš a tvrdo pracovať, pretože to je to, čo oni robia. Len si to užívať a  užívať to, že môžem hrať za tento klub, pretože nie je nič lepšie. Predsezónna príprava vám vo všeobecnosti dáva chuť ísť v pred, dúfajme, že sa veci vyvinú dobre. Ak urobím dojem a budem robiť to čo robím, potom kto vie, kde vás to môže zobrať.