Review: Manchester United – Sampdoria 2:1

13

V posledním přátelském utkání jsme se utkali v Dublinu se Sampdorii Janov, ve které minulou sezonu zazářil Patrick Schick. Ze strany United se očekávala sestava, jenž by měla nastoupit proti Realu Madrid v Super Cupu. Mourinho nastavil rozestavení 3-5-2.

Najdôležitejšou udalosťou pred zápasom so Sampdoriou Janov bol určite prestup Nemanju Matića, ktorý sa k tímu pripojil posledný júlový deň. Jeho štart v tomto zápase bol avizovaný a stal sa aj skutočnosťou. Zápas na Aviva Stadium sa začal o 20:45 SEČ

Poklidný začátek zápasu vydržel do 7. minuty, kdy se Daley Blind vytasil s ukázkou, jak nemá vypadat přihrávka vlastnímu brankáři. Tu namířil přesně na zadní tyč, přestože stál De Gea mimo malé vápno, a kdyby Španěl rychle nezareagoval a míč rukou za cenu malé domů nevytáhl, tak jsme prohrávali. Následný nepřímý kop hráči Sampdorie nastřelili pouze do zdi, čímž se rozjel brejk. Valencia potáhl míč přes půl hřiště, předal ho Mkhitaryanovi, ten poslal přetažený míč na Darmiana, který mu parádním centrem vrátil míč přesně na hlavu a bylo to 1:0.

Další zajímavý moment přišel v 15. minutě po dlouhém pasu za naše tři stopery si zaběhl Quagliarella a jeho obloučku přes De Geu chyběla pouze přesnost. Zhruba do20. minuty se Sampdoria snažila hrát aktivně s presinkem a působila naší rozehrávce problémy. Ve 22. minutě debutant v červeném dresu Nemanja Matič posbíral míč ve středu hřiště, aby ho následně rozdal na pravou stranu Valenciovi, který po úspěšném souboji jeden na jednoho poslal centr do vápna na úplně volného Mkhitaryana, ten však v tutovce hlavou trefil pouze Puggioniho. O pár desítek později vyslal aktivní Valencia krásným pasem Lukakua do akce po lajně, Romelu si míč navedl do vápna a nebezpečně vypálil na zadní tyč. A do třetice Mkhitaryan opět hlavou v dobré příležitosti v 36. minutě netrefil.

Druhá část poločasu jednoznačně patřila nám, kdy hlavně díky výbornému pohybu se naším hráčům dařilo zachytávat akce Janovu již na jejich polovině, především Matič předvedl několikrát výborné čtení hry. Na závěr poločasu se nechal Blind snadno obejít, čímž způsobil nepříjemnou standartní situaci. Pří ní se zrovna nepředvedl Lindelof, když si dal takřka vlastní gól.

Do druhého poločasu poslal Mourinho pouze čtyři nové hráče, a to Herrreru, Matu, Fellainiho a Carricka, kteří nahradili Pereiru, Matiče, Pogbu a Mkhitaryana. I když změn nebylo příliš, tak druhý poločas rozhodně nenavázal na ten první, co se zajímavých akcí týče. První pozoruhodná událost se datuje do 60. minuty, kdy Rashford s Martialem vystřídali Blinda a Lukakua. To mělo za následek i změnu rozestavení z 3-5-2 na 4-3-3, i když to se ještě v průběhu stihlo měnit na 4-1-2-1-2, když se Mata stáhla pod hrot za Martiala S Rashfordem.

Poté se fanoušci dočkali i nějakého toho fotbalu. Ander Herrera rozjásal zaplněný stadion – v drtivé většině fanoušky United – gólem z ofsajdu. O minutu později se fanoušci gólu dočkali, ale bohužel na druhé straně. Sampdorii se vydařil ojedinělý brejk, jenž proměnil Praet, čímž jsme se dostali ke krásné vzpomínce na minulou sezonu. Vedeme, máme utkání pod kontrolou a z jediné akce soupeř udělá plichtu. Dneska to ovšem nebyl tento případ, ale to už předbíhám.

Po inkasované brance se hráči Manchesteru opět rozjeli, a to hlavně Martial. V 75. minutě se na hřiště ještě podívali Joel Pereira, Jones, Bailly a Tuanzebe namísto De Gey, Smallinga, Lindelofa a Darmiana. Poté začal úřadovat francouzský expres. Nejprve v 80. minutě rychlým driblinkem pronikl do vápna a nacentroval na Herreru, který hlavou slabě zakončil. Za minutu se Anthony rozběhl opět a tentokrát bych vyzdvihl skvělé rozhodnutí, kdy namísto kličky do tří hráčů nahrál pod sebe na Juana Matu a ten umístěnou střelou po zemi k tyči poslal Rudé Ďábly zase do vedení.

Sampdoria se ke konci už na nic nezmohla a Manchester tak zaznamenal šestou výhru ze sedmi přátelských utkání, tak věřme, že v tomhle budeme pokračovat i v soutěžních utkáních.

Jak by podle vás měla vypadat sestava proti Realu Madrid v Super Cupu?

Manchester United: De Gea (76´ Pereira) – Valencia, Lindelof (77´ Jones), Smalling (77´ Bailly), Blind (60´ Martial), Darmian (77´ Tuanzebe) – Pereira (46´ Fellaini), Matič (46´ Carrick), Pogba (46´ Herrera) – Mkhitaryan (46´ Mata), Lukaku (60´ Rashford)

ŽK:

Sampdoria: Puggioni (86´ Tozzo), Barreto (75´ Djuricic), Caprari (76´ Bonazzoli), Linetty (66´ Álvarez), Pavlovic (66´ Murru), Praet (75´ Verre), Quagliarella (86´ Kownacki), Regini, Sala (75´ Bereszynski), Silvestre, Torreira (86´ Capezzi)

1 Zásahy brankárov 5

Generálka na novú sezónu sa skončila a už v najbližšom zápase pôjde o veľa. Stretneme sa v ňom s víťazom Ligy Majstrov, a teda s Realom Madrid o Európsky superpohár. Zápas sa odohrá v utorok 8. augusta na štadióne Philip II Arena v Skopje s výkopom o 20:45 SEČ.

Zdroje: manutd.com, espnfc.com

Review pre vás napísal nový redaktor: luisnani1017

Predchádzajúci článokMata: Z rýchlosti našich hráčov dokážem profitovať