05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy Rozhovory

Interview: Rozhovor s Nemanjom Matičem

Krátce po tom, co se stal třetí akvizicí Manchesteru United v tomto letním přestupovém období, poskytl rozhovor pro klubovou televizi MUTV.

Jako první, vítej v Manchesteru United. Jaký je to pocit stát se hráčem Manchesteru United?

Cítím se skvěle, Manchester United je jeden z největších klubů na světě a já jsem nyní opravdu šťastný, protože jsem součástí tohoto skvělého klubu. Těším se až začnu trénovat se spoluhráči a až nastoupám do zápasů.

Opouštíš klub, který vyhrál Premier League, co je na Manchesteru United tak speciálního, že jsi sem přišel?

Všichni to ví a jak už jsem řekl, Manchester United je jeden z největších klubů na světě. Také jsem si přál opět spolupracovat s Josem Mourinhem. A když si vezmete kouče jako je on a klub jako je Manchester United, nemusíte se rozmýšlet dvakrát, moje rozhodnutí bylo velmi jednoduché.

Jak moc se tedy těšíš na staronovou spolupráci s Josem Mourinhem?

Jsem nadšený, že spolu budeme opět spolupracovat. Je to skvělý trenér a když jsme spolu pracovali v minulosti, vždy ze mě dokázal dostat to nejlepší a pod jeho vedením jsem se pouze zlepšoval, takže jsem opravdu šťastný, že s ním mohu znovu spolupracovat, navíc v tomto skvělém klubu.

Je to již po druhé, co si tě Jose Mourinho vybral do svého týmu. Dodává ti sebevědomí, že si tě cenní takhle vysoko?

Samozřejmě. Když vás chce trenér získat do svého klubu, přidává Vám to na motivaci, najednou máte víc možností. Já zkusím, ne, nezkusím, já ze sebe vydám to nejlepší, abych ukázal, že si zasloužím být součástí tohoto týmu.

Těší tě, že se přestup povedlo dotáhnout do úspěšného konce ještě před začátkem sezóny?

Vždy je velmi důležité přejít do nového kluby nejrychleji jak jen je to možné, abyste měli čas přizpůsobit se trenérovým plánům, seznámit se se svými novými spoluhráči a já jsem rád, že budu mít několik tréninku před prvním ostrým zápasem, který je proti Realu Madrid. Jsem si jistý, že náš tým v této sezóně dokáže velké věci.

V Chelsea jsi sice trénoval, ale nezasáhl jsi ani do jednoho z předsezónních zápasů, takže jak na tom jsi, co se týče kondice a zápasové kondice?

Jak pravděpodobně víte, netrénoval jsem s týmem, ale individuálně s kondičním trenérem a pochopitelně, trénovat sám není to samé jako s týmem, ale před začátkem sezóny mám dostatek času, abych se stihl připravit. Teď nejsem stoprocentně připravený, ale brzy budu.

Co víš o nových hráčích Romelu Lukakovi a Victorovi Lindelofovi? Victor, stejně jako ty, hrál za Benficu…

Ano, znám je. S Victorem jsme se potkali v Benfice. Lukaku, s tím jsem nehrál, protože, když jsem poprvé opustil Chelsea, on zrovna přicházel, takže jsem neměl šanci si s ním zahrát nebo zatrénovat. Samozřejmě ho ale znám, několikrát jsme hráli proti sobě. Oba to jsou skvělí hráči a myslím si, že Manchesteru United pomohou dosáhnout vytyčených úspěchů.

Dobře víš, co stojí vyhrát Premier League, v posledních třech letech jsi ji v Chelsea vyhrál dvakrát. Myslíš si, že sestava Manchesteru United je připravena bojovat o titul?

Myslím, že ano. Myslím, že naše sestava je připravená, protože je více vyspělá. Ss Josem Mourinhem pracují již přes rok a vědí, co musí dělat a jsem si jistý, že v této sezóně dokážeme velké věcí.

Jak by ses sám popsal jako hráč, jaké jsou tvé přednosti?

Něco takového se těžko říká, raději bych nechal fanoušky, aby mě zhodnotili. Ale jak už jsem říkal předtím, vždy se snažím odevzdat vše, na hřišti opravdu nechávám vše a někdy ještě víc, ale o svých kvalitách raději nechám mluvit fanoušky.

Tvá konkrétní pozice na hřišti je defenzivní záložník a v moderním fotbale se tato pozice stala velmi důležitou, je to tak?

Ano, přesně tak. Na této pozici hráč musí do týmu přinášet balanc a musí kontrolovat hru, to jsou přesně věci, které se snažím dělat. Nemůžu říct, že má pozice je důležitější než kterákoliv jiná, ale když hrajete uprostřed hřiště a Váš tým drží balón, vždy musíte přesně vědět kde je a to stejné při útočení. Musíte vědět, jak zastavit protivníka a jak rychle přejít do protiútoku, protože jak jsem říkal, na této pozici musíte do týmu přinášet balanc.

Tvůj jmenovec a zároveň krajan Nemanja Vidic se tu stal legendou. Je to někdo, ke komu si vzhlížel?

Jak všichni vědí, Vidic byl úžasný hráč a také jeden z těch, ke kterým jsem vzhlížel, protože prožil skvělou kariéru. Když jsem byl poprvé povolán do Srbského národního týmu, byl jeden z kapitánů, byl to náš lídr. Je skvělé hrát za stejný klub za který hrál on a budu se snažit zopakovat jeho úspěchy. Vím, že to bude velmi obtížné, ale budu se snažit ze všech sil, protože nechci, aby za mnou jednou přišel a řekl mi ‚Co TY tady děláš?!‘ Takže udělám cokoliv, aby byl spokojený.

Fanoušci o něm stále pějí písně, doufáš, že o tobě také budou jednou zpívat?

Jo, myslím, že mohou zpívat tu samou!

Na Old Trafford si už proti Manchesteru United hrál, ale jak se asi budeš cítit až zde nastoupíš a dav 70 000 fanoušků tě požene vpřed?

Bude to něco speciálního, protože hrát na Old Trafford a v dresu Manchesteru United, myslím, že to musí být speciální. Ještě jsem tu příležitost neměl, ale ano, určitě to bude skvělé a  těším se na to.

Co myslíš, že se ti v Manchesteru United podaří získat, a to jako jedincovi tak členovi týmu?

Jako tým si myslím, že dokážeme spoustu věcí. Jsem si jistý, že se budeme snažit vyhrát Premier League a také Champions League, nikdy nevíte, co se může stát, v Champions League je všechno možné, je tam spousta kvalitních týmů, nejlepší týmy z Evropy a Manchester United je jeden z nich. Takhle si to naplánovat před sezónou je velmi těžké, ale budeme se snažit vyhrát každý zápas.

V klubu jsme všichni nadšeni z návratu do Champions League, jsi také nadšený, že si v této soutěži budeš moct zahrát?

Ano, jak víte, také jsem loni Champions League nehrál, tahle soutěž je něco skvělého, jsou tam nejlepší týmy z Evropy a soupeřit s nimi je vždy vzrušující. Všichni tu jsou nadšeni, že jsme zpět v Champions League a že se utkáme s těmi nejlepšími týmy v Evropě.

Které hráče tu dobře znáš a u koho si jsi jistý, že ti pomůže se zde adaptovat?

Několik hráčů znám, samozřejmě nejvíc Juana Matu, hráli jsme spolu a dnes ráno jsem ho už viděl. Ale proti většině klukům jsem zatím stál pouze jako soupeř, jsem si jistý, že adaptace proběhne rychle.

Doufejme, že budeš hrát v super poháru proti Realu Madrid, to by byl skvělý start sezóny, že? 

Ano, to by byl, bude to skvělý zápas. Manchester United a Real Madrid, dva obrovské kluby a k tomu v super poháru, bude to zajímavý zápas. Myslím si, že ten zápas bude sledovat celý svět, jsem šťastný, že se s nimi můžeme porovnat už nyní. Jak víte, jsou to vítězové Champions League, bude to těžké, ale my budeme připraveni.

Na konec, máš nějakou zprávu pro fanoušky Manchesteru United?

Samozřejmě. Tou zprávou je to, že ze sebe vydáme vše a budeme se ze všech sil snažit vyhrát ligu. Jo, to je přesně ono, odevzdáme ze sebe víc jak sto procent!

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!