03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho o mladých hráčích

Manažer Manchesteru United Jose Mourinho se nenechal rozptýlit řečmi, že nedává šanci mladým hráčům a prozradil, které hráče podle něj čeká velká budoucnost na Old Trafford.

Bývalý trenér Porta, Interu, Realu Madrid a Chelsea nechal v uplynulé sezoně více prostoru mladým hráčům, než kterýkoliv jiný manažer v Premier League, ačkoliv je tato statistika trošku zkreslena častými starty dnes již hvězdného Marcuse Rashforda. Zdá se že Mourinho buduje tým pro budoucnost. K vítězi posledního ročníku Evropské ligy se v letním přestupovém období přidali 23 let starý Lindelof a Romelu Lukaku, kterému je dvacet čtyři let. Oba dva hráči včetně dalších mladých hráčů z akademie, měli příležitost si zahrát v přípravném utkání proti Barceloně. Rudí ďáblové měli nezapomenutelnou generaci známou jako the Class of 92‘, kdy zářili  Beckham, Giggs, Scholes a bratři Nevillové.

Pověst je pověst, ale následující den jsem se ocitl v tunelu před zápasem s Realem Madrid, nehovořím o druhém poločase, protože tam byly děti, které měly 15 a 16 let během mého působení, ale v  prvním poločase měl Real na hřišti více než polovinu prvního týmu, chyběli pouze Ramos a Ronaldo, všichni Ti kluci zažili svůj debut se mnou. Přišli do prvního týmu se mnou, trénovali se mnou, když jim bylo sotva 16 let, Nacho, Casemiro, Carvajal, Morata. Skoro všichni z nich. Takže pravděpodobně v příštích letech uvidíme několik mladých hráčů v prvním týmu. Myslím si, že Scott (McTominay) a Demitri (Mitchell) jsou kluci, kteří můžou mít v klubu velkou budoucnost a samozřejmě se nám vrátil i Andreas Pereira

Tři absolventi akademie, kterým Mourinho předpovídá úspěch, již okusili atmosféru Premier League. McTominay přišel do klubu jako pětiletý mladíček. Když přidáme hráče jako Rashford, Fosu-Mensah a Axel Tuanzebe, je velká šance že si mladí talenti připíší mnoho startu v nadcházejících dlouhé a obtížné sezoně.  

 Zdroj: www.90min.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!